Цензор.НЕТ

18.04.19 23:26

Росія відмовилася підтримувати Великоднє перемир'я на Донбасі, - Ірина Геращенко

Перший віце-спікер ВР, представник України на переговорах в Мінську заявила про те, що РФ відмовляється підтримувати перемир'я на Донбасі.

Росія відмовилася підтримувати Великоднє перемир'я на Донбасі, - Ірина Геращенко

Як передає Цензор.НЕТ, про це вона написала в Фейсбуці.

Геращенко зазначила: "Шість годин сьогодні тривала скайп-конференція ТКГ і групи з безпеки, на якій обговорювали ініціативу Великоднього перемир‘я. Переговори щойно завершилися. Безрезультатно. РФ відмовилася підтримати ініціативу України оголосити перемир‘я на свято, відмовилася взяти відповідальність за дотримання тиші на Донбасі.

Нагадаю, що під час візиту президента Порошенка до своїх колег - канцлера Німеччини Ангели Меркель і президента Франції Емманюеля Макрона, - лідери нормандського формату підтримали ініціативу оголошення режиму тиші і пасхального перемир’я, про що було домовлено на останній зустрічі в Мінську. Сьогодні на скайп-конференції так і не з‘явився представник РФ в ТКГ Б. Гризлов, російську сторону представляв дипломат Кульмугамедов.

РФ категорично відмовилася взяти на себе гарантії дотримання режиму тиші, укотре повторивши кремлівські тези про "громадянську війну, внутрішній конфлікт" і необхідність "прямого діалогу" з ОРДЛО. РФ не змінює своєї тактики і виборчі перегони в Україні та їхні можливі наслідки не роблять її поступливою.

Пасхальне перемир‘я мало вступити в силу 19 квітня опівдні. Представник України в ТКГ Євген Марчук звинуватив у зриві домовленостей Росію і її президента В. Путіна, який не зацікавлений в деескалаціі і закінченні війни на Донбасі. Й немає жодного сигналу, щоб РФ готова була змінити позицію, навпаки, чекає послаблення України і все для цього робить".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики