Цензор.НЕТ

18.04.19 23:45

На Каннському фестивалі покажуть фільм кримськотатарського режисера

Робота "Додому" кримськотатарського режисера Нарімана Алієва буде показана в конкурсній програмі Каннського кінофестивалю "Особливий погляд".

На Каннському фестивалі покажуть фільм кримськотатарського режисера

Про це Цензор.НЕТ повідомляє з посиланням на "Крим.Реалії".

"Це велика честь - представити свою дебютну роботу на Каннському фестивалі. Про це мріє кожен кінематографіст, і я не був винятком. Ми довго і наполегливо йшли до того, щоб цей фільм відбувся. Я вдячний всій команді, яка працювала над проектом", - розповів Алієв.

Картина "Додому" розповідає історію кримського татарина Мустафи. Двоє його синів поїхали в Київ після окупації Криму. Розповідь починається з того, що гине його старший син Назім, і батько вирушає в столицю, щоб повернути молодшого сина Аліма додому, а старшого поховати в Криму згідно з мусульманськими традиціями.

Глава Держкіно України Пилип Іллєнко привітав Нарімана Алієва і зазначив: "Потрапляння української стрічки кримськотатарського режисера в конкурсну програму Каннського кінофестивалю - подія не лише кінематографічна, а й соціально-політична. Вже другий рік поспіль фільм на важливу для України тему прозвучить у рамках значущої світової кіноподії. Для нас це вже перемога".

Головні ролі у фільмі "Додому" виконали Ахтем Сеітаблаєв (режисер "Кіборгів") і Ремзі Білялов. Продюсером картини став Володимир Яценко ("Дике поле"), а виробництво взяла на себе кінокомпанія Limelite. Фільм створено за допомогою Міністерства культури України, а його міжнародними продажами займатиметься компанія Wild Bunch.

"Участь фільму в конкурсі Каннського фестивалю - це професійна вершина для будь-якого режисера і продюсера. Вкрай рідко в Un Certain Regard ("Особливий погляд". - Ред.) відбирають дебютні фільми, і я радий, що для нас із Наріманом - це лише перший крок. Ми боротимемося за перемогу у фестивалі, і я впевнений, що це тільки початок успішної фестивальної долі фільму. Я також сподіваюся, що це дозволить оскарівському комітету в Україні розглянути можливість відбору "Додому" як фільму, який гідно представить нашу країну в оскарівських перегонах", - коментує Яценко.

"Особливий погляд" - це друга за значимістю (після основного конкурсу) програма Каннського кінофестивалю. В різний час у ній перемагали режисери Йоргос Лантімос, Кім Кі Дук, Апічатпонг Верасетакул і інші.

Наріман Алієв - кримськотатарський режисер, автор трилогії "Кримські історії" (короткий метр). Його фільм "Без тебе" був представлений в рамках Generation 14+ 66-го Берлінського кінофестивалю. У своїх роботах він досліджує тему сімейних взаємин, традицій і побуту кримських татар.

72-й Каннський кінофестиваль відбудеться з 14 по 25 травня.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики