Цензор.НЕТ

18.04.19 23:59

Виборці і Зеленського, і Порошенка - освічені, проєвропейські жителі великих міст, - соціолог

Освітній рівень тих, хто в першому турі голосував за Порошенка і Зеленського, вищий, ніж у тих, хто віддав голос за інших кандидатів. Крім того, і Зеленського, і Порошенка підтримують проєвропейські жителі великих міст.

Виборці і Зеленського, і Порошенка - освічені, проєвропейські жителі великих міст, - соціолог

Про це в ефірі "Громадського" заявила соціолог, директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна, інформує Цензор.НЕТ.

"Виборці Порошенка і Зеленського подібні в тому, що і там, і там освітній рівень прихильників вищий, ніж серед інших кандидатів. Тому коли казали, що Зеленського підтримують недоумки — це не так", — зазначила вона.

Схожі вони також тим, що здебільшого живуть у великих містах.

Крім того, і виборці Зеленського, і виборці Порошенка, за словами соціолога, підтримують європейський вектор розвитку України.

"Електорат Зеленського в більшості — проєвропейський. Щоправда, у Порошенка він ще більш проєвропейський — там за Європу близько 60%, у Зеленського близько 50%. Але що ділить електорат Зеленського — то це ставлення до НАТО. Виборці Порошенка однозначно за НАТО, у Зеленського вони діляться майже навпіл", — сказала Бекешкіна.

Хоча найбільшу підтримку Зеленський має серед молоді (57% молоді за нього), не можна сказати, що він кандидат тільки молодих.

"Майже в усіх інших вікових категоріях він тримає першість, за винятком вікової групи 60+", — додала соціолог.

"Якщо говорити про регіони, то більшість виборців Зеленського — це центральний і південний регіони. Більшість виборців Порошенка — це центральний і західний регіони", — зазначили вона.

Нагадаємо, в першому турі виборів за Володимира Зеленського проголосували 30,2% тих, хто взяв участь у виборах. Теперішньому президенту Петру Порошенку віддали голоси 15,9%. Другий тур виборів президента відбудеться 21 квітня.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики