Цензор.НЕТ

19.04.19 08:57

Де-юре суд зупинив конкурс, а де-факто не дав практично "призначеному" Нефьодову очолити митницю, - екс-глава Держмитслужби Макаренко

Екс-голова Державної митної служби України Анатолій Макаренко заявив, що від початку знав про перемогу першого заступника міністра економічного розвитку і торгівлі Максима Нефьодова в конкурсі на посаду голови української митниці.

Де-юре суд зупинив конкурс, а де-факто не дав практично "призначеному" Нефьодову очолити митницю, - екс-глава Держмитслужби Макаренко

"Мені важко сказати, чим керувався Антонищак. Чи є в нього інтереси на митниці, я не знаю. Де-юре суд зупинив конкурс, а де-факто не дав практично "призначеному" Нефьодову очолити митницю. Багато хто в мене цікавився, чому я не брав участі в цьому конкурсі. Я відповідав, що у фейкових постановках брати участі не хочу. Мені це все неприємно. Якщо ви називаєте це конкурсом, то, будь ласка, проводьте справжній конкурс. Але якщо ви лише граєтеся в конкурс, то на виході можете одержати несподівані варіанти. Зокрема, і варіанти із судовими позовами. А сам конкурс я вважаю постановним, із призначенням заздалегідь визначеного керівника. Хоча достоїнств Нефьодова я не зменшую. Вважаю його перспективним чиновником", - зазначив Макаренко, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Гордон.

За його словами, умови конкурсу не дали змоги пройти у другий етап низці кандидатів, які добре розуміються на принципах роботи митниці.

"Про перемогу Нефьодова я знав від самого початку зі своїх достовірних джерел. Конкурсна комісія одержала певні установки. До того ж потрібно звернути увагу на те, як було прописано умови конкурсу. На першому етапі був іспит з іноземної мови. У пріоритеті були англійська або французька. І так відразу відтіснили людей, які знають принцип роботи митниці, але не знають мови. Тобто професійні риси стояли на другому місці після знання мови. Це ж просто смішно. Тому моє ставлення до таких конкурсів негативне. Ось і цей конкурс, по суті, був ширмою, постановкою", - підкреслив Макаренко.

17 квітня Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов народного депутата із фракції Блоку Петра Порошенка Андрія Антонищака і зупинив дію розпорядження Кабінету Міністрів України "Про оголошення конкурсу на заміщення вакантної посади голови Державної митної служби". На думку Антонищука, кандидати на посаду не мають достатнього досвіду для такої роботи. Кабінет Міністрів України оскаржить це рішення суду.

Конкурс мав закінчитися 23 квітня. На посаду керівника податкової та митної служб претендувало по сім осіб.

Після перших двох етапів конкурсу до фінальної частини допустили по три претенденти. На завершальному етапі за посаду голови Державної митної служби, окрім Нефьодова, мали боротися проректор із навчальної роботи Університету митної справи і фінансів Євген Гармаш і керівник громадської організації "Центр розвитку цифрової економіки" Андрій Саварець.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики