Цензор.НЕТ

19.04.19 09:13

Медведчук запропонував Зеленському угоду від Путіна: контроль над Донбасом на умовах РФ, дешевий газ, можливе звільнення моряків

Росія "пробує брід" з можливою новою владою в Києві, використовуючи як транслятора кремлівських ідей місцевого проросійського політика.

Медведчук запропонував Зеленському угоду від Путіна: контроль над Донбасом на умовах РФ, дешевий газ, можливе звільнення моряків

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Liga.net, про це йдеться в інтерв'ю кума президента країни-окупанта РФ Віктора Медведчука Reuters.

"Якщо новий президент України укладе угоду з Москвою, він може протягом кількох місяців відновити контроль над тимчасово окупованим Донбасом, отримати дешевий газ і великі інвестиції з Росії". Це, де-факто транслюючи побажання Кремля, озвучив Медведчук.

За його словами, у Москви нібито "немає жодних очікувань" з приводу того, хто виграє на виборах-2019 - нинішній глава держави Петро Порошенко чи шоумен Володимир Зеленський. Раніше російська влада неодноразово заявляла, що РФ "потрібен хто завгодно, крім Порошенка".

"Вони хочуть подивитися, що буде потім, хто буде в його (Зеленського) команді, що він робитиме і з ким", - сказав Медведчук. За його словами, він зустрічався із Зеленським лише раз "8-9 років тому".

Як пише Reuters, головна мета РФ - повернути захоплений Донбас Україні на російських умовах, щоб отримати послаблення санкцій Заходу. Але Зеленський хоч і говорив, що "хоче миру" і "вдихнути нове життя в переговори, що буксують", заявляє, що так само, як і Порошенко, не має наміру виконувати певні пункти Мінських угод.

Кум Путіна каже, що поки що Зеленський "йде неправильним шляхом", але "є надія, що він може змінити свою позицію після обрання і занурення в цю тему".

"Може бути, він дійде думки, що заради миру потрібно це зробити. Ніхто не каже про необхідність йти на поступки або щось віддавати. Ми говоримо про необхідність повернути людей і територію", - каже співрозмовник, у якого беруть інтерв'ю, в руслі кремлівської пропаганди.

Медведчук стверджує, що заради того, щоб схилити нову владу України до свого сценарію, Путін "може бути не проти звільнити українських моряків як жест доброї волі" і пустити "мільярди доларів з РФ в економіку України, якщо економічні відносини між двома сусідами, які були порушені санкціями, будуть відновлені".

"Ми не кажемо, що треба знову цілуватися або обійматися, - каже він від імені Кремля. - Ми говоримо про відновлення прагматичних економічних відносин".

За словами Медведчука, угоди про мир на Донбасі, якщо майбутній президент піде на умови Москви, можна досягти "протягом кількох місяців" і реалізувати її "за шість-вісім місяців". Переговори, каже він, потрібно вести "між Києвом, Москвою, Луганськом і Донецьком".

"Потрібно сісти і поговорити. Це вже прописано (в Мінських угодах), потрібно просто визначити порядок дій", - сказав він, додавши, що це спричинить ухвалення Верховною Радою кількох законів і змін до Конституції.

Медведчук згоден "консультувати" Зеленського з цього питання, якщо той стане президентом, і каже, що його партія "Опозиційна платформа - За життя" потенційно готова співпрацювати з ним, пристрахавши наостанок "погіршенням економічного життя".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики