Цензор.НЕТ

19.04.19 10:59

"Ми з 2009 року не підтримуємо стосунки", - брат заарештованого екс-нардепа Крючкова

Бізнесмен Леонід Крючков, брат заарештованого екс-нардепа Дмитра Крючкова, щодо зв'язку з Ігорем Кононенком та Адміністрацією Президента.

"Ми з 2009 року не підтримуємо стосунки", - брат заарештованого екс-нардепа Крючкова

Про це Леонід Крючков заявив в інтерв'ю Бізнес.Цензору.

"Ми з 2009 року не підтримуємо стосунки. У 2008 році у нас виникли суттєві розбіжності в частині ведення спільного бізнесу. Ми розділили активи і відносно мирно розійшлися в 2009 році. Через низку суб'єктивних причин спілкування було перервано. Незалежно від відносин і обставин, що склалися, він залишається моїм братом, тому давати оцінку не буду", - заявив він, відповідаючи на запитання про зв'язки з братом, Дмитром Крючковим, зазначивши, що жодного стосунку до компанії "Енергомережа" він не має.

"Розумію, що ситуація в нього складна", - зазначив Леонід Крючков, коментуючи свідчення свого брата на суді.

"З Кононенком познайомився, коли були депутатами в Київраді. І все. У нас немає жодних спільних інтересів, бізнесу. Ніщо нас не пов'язує", - прокоментував Леонід Крючков питання про зв'язки з першим заступником голови фракції БПП.

Коментуючи зафіксований візит до Адміністрації президента, він заявив, що, можливо, "вітав когось з днем ​​народження". Водночас він підтвердив, що з певною регулярністю відвідує АП: "Трапляється. Облік візитів не веду".

ХК "Енергомережа" стала прокладкою між великими споживачами електроенергії та державними обленерго в п'яти областях: Запорізькій, Харківській, Черкаській, Миколаївській та Хмельницькій. Увечері 16 квітня 2019 року Крючков прибув в Україну в рамках екстрадиції. Вранці 17 квітня розпочався суд, на якому Крючков дав свідчення щодо участі бізнесменів Ігоря та Григорія Суркісів, а також Ігоря Кононенка, найближчого соратника президента Петра Порошенка, в розкраданнях коштів обленерго. Також Крючков заявив, що його компанія давала хабар главі НАБУ Артему Ситнику.

Раніше президент Петро Порошенко заявив, що екстрадиція Крючкова - це передвиборчі технології штабу Зеленського. Сам екс-нардеп заявив, що Порошенко нібито дав доручення про порушення провадження НАБУ проти нього.

Як повідомлялося, журналісти-розслідувачі телепрограми "Схеми: корупція в деталях - RFERL" стверджували, що екс-нардеп Д.Крючков через керовану ним компанію "Енергомережа" в 2015 році організовував схеми виведення коштів з державних енергопостачальних компаній (обленерго) в інтересах, зокрема, бізнесменів Ігоря і Григорія Суркісів, а також народного депутата з фракції "Блок Петра Порошенка" Ігоря Кононенка.

Д.Крючков підозрюється в скоєнні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 і ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст.364 Кримінального кодексу України.

Його затримали в Німеччині 14 липня 2018 року, але згодом випустили під заставу. Однак потім Д.Крючков погодився на процедуру екстрадиції і знову був ув'язнений. НАБУ повідомило про підготовку пакету документів, необхідних для екстрадиції підозрюваного в Україну.

15 квітня екстрадованого в Україну екс-нардепа Крючкова затримали детективи НАБУ.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики