Цензор.НЕТ

19.04.19 11:21

Промовляйте "хаммммм", не пийте алкоголю і уявляйте людей в піжамах: Супрун дала поради напередодні дебатів

В.о. голови МОЗ Уляна Супрун рекомендує перед публічним виступом заспокоїтися і спробувати опанувати свій страх.

Промовляйте "хаммммм", не пийте алкоголю і уявляйте людей в піжамах: Супрун дала поради напередодні дебатів

Як інформує Цензор.НЕТ, про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

"Говорити на публіці рано чи пізно доводиться багатьом із нас, і це досить непросто. Нервувати через виступ перед аудиторією, особливо великою, нормально. Головне — навчитися контролювати свої емоції. Ми зібрали кілька порад, аби ви були готові до публічних виступів. Вони допоможуть підготуватися, навіть, якщо часу залишилося обмаль", - написала вона.

Згідно з рекомендаціями Супрун, починати треба з правильної постави.

"Підніміть плечі і заведіть їх назад, опустіть лопатки. Розкрийте грудну клітку, але лишайтеся розслабленими. Шия має бути прямою — так ніщо не перетискатиме голосові зв’язки. Через знервованість зв’язки можуть бути напруженими. Є хороша вправа, щоб їх розслабити: кілька хвилин голосно позіхайте. Потім покладіть руку на грудину та все нижче і нижче промовляйте звук "хаммммм" — ви маєте відчути відбрацію. Регулярно робіть ці вправи і ви зможете говорити нижчим, ніж раніше голосом із обертонами. http://bit.ly/2IsEVgn,http://bit.ly/2GkwtMP", - написала вона

Також Супрун рекомендує опанувати страх.

"Так, десятки або навіть тисячі людей на вас дивляться, а ви спробуйте уявити, що вони щойно встали і в піжамах. Всі сонні, непричесані, а ви такі свіженькі, в голові ясність, зараз їм розкажете. Нічого страшного із вами не станеться — усвідомте це. Публічні промови це безпечно для здоров’я і життя", - написала вона.

Далі Супрун радить знайти точку опори: "Розставте ноги на ширині плечей, тримайте в руках мікрофон, картки із планом доповіді, "клікер" для перемикання слайдів тощо. Якщо ви будете розмахувати руками чи не знатимете, де їх подіти, ваша тривожність лише посилиться.

Інша точка опори — це очі людей, до яких ви звертаєтеся. Не ховайте очі, не дивіться в порожнечу. Саме візуальний контакт допоможе вам тримати увагу та отримувати зворотній зв’язок: чи вас розуміють, чи людині цікаво, наскільки вона з вами згодна чи готова заперечити. Безумовно, на стадіоні чи концертному залі важко охопити погляди слухачів. Але зазвичай публічні виступи відбуваються в більш камерній обстановці.

Пийте воду. Наша фірмова порада особливо важлива, коли в роті пересохло, а по спині тече піт — так діє адреналін.

Будьте в темі. Що краще ми орієнтуємося в темі, про яку говоритимемо, то впевненіше почуваємося під час промови. Продумайте питання, які вам можуть поставити, і що ви на це будете відповідати. Під час промови думайте про тему, а не про слухачів. https://mayocl.in/2DiGUzO

Не бійтеся пауз — це вам вони здаються вічністю, а слухачі можуть і не помітити. Навіть якщо ви забули слово чи збилися із думки, спробуйте знайти підказку в презентації, картках із планом чи віджартуватися. Уявіть заздалегідь, що ви робитимете, якщо раптом все піде не так?

Практикуйтеся. Якщо це промова — напишіть її план, текст, і кілька разів розкажіть дзеркалу, близьким чи зніміть це на відео. Якщо це дискусія, прямий ефір на радіо чи телебаченні чи навіть дебати — шукайте практики. Що більше ви тренуєтеся, то краще ви добираєте лаконічні та зрозумілі відповіді експромтом.http://bit.ly/2UqCIDJ".

Також в.о. голови МОЗ порадила випити заспокійливе, але не алкоголь: "Алкоголь справді знімає тривожність у короткостроковій перспективі, і навіть може покращити вміння говорити іноземними мовами. http://bit.ly/2PeQfgL. Але, по-перше, не існує безпечної дози алкоголю. По-друге, сп’яніння може ще більше сплутати мову і думки, а лишень вміст алкоголю впаде, тривожність ще більше посилиться".

Промовляйте хаммммм, не пийте алкоголю і уявляйте людей в піжамах: Супрун дала поради напередодні дебатів 01
Промовляйте хаммммм, не пийте алкоголю і уявляйте людей в піжамах: Супрун дала поради напередодні дебатів 02

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики