Цензор.НЕТ

19.04.19 11:43

Історія з "Приватбанком" уже тисне на валютний курс, - глава НБУ Смолій

Поки не можна спрогнозувати, як рішення суду про визнання націоналізації "Приватбанку" незаконною вплине на курс гривні, але коливання вже відчутні.

Історія з "Приватбанком" уже тисне на валютний курс, - глава НБУ Смолій

Про це заявив напередодні після засідання РНБО глава Національного банку Яків Смолій, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Finclub.

"Ми не можемо сьогодні прогнозувати, як це вплине на курс. Хоча певні коливання були вже сьогодні відчутні - різниця між ранком і закриттям міжбанківського ринку становить плюс 15 копійок щодо долара. Ми робимо все можливе, щоб не допустити паніки і уникнути інформаційного впливу на стабільність банківської системи", - сказав Яків Смолій.

Він вважає, що спроба повернення "Приватбанку" колишнім власникам може закінчитися ліквідацією фінустанови.

"Повернення банку попереднім власникам неможливе сьогодні за законом, але те рішення, яке було ухвалено у 2016 році, якщо повернеться (до тієї ситуації. - Ред.), то це загрожує тим, що Фонду гарантування вкладів доведеться виплатити вкладникам близько 100 млрд грн. Це сьогодні будуть емісійні кошти. Вони можуть істотно вплинути на інфляцію", - сказав він.

Постраждають і інші банки. "Такі рішення (суддів. - Ред.) можуть зруйнувати всю стабільність, яка була досягнута", - зазначив Смолій.

Нагадуємо, Кабінет Міністрів України за пропозицією НБУ і колишніх акціонерів "Приватбанку", найбільшими з яких на той момент були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, 18 грудня 2016 року ухвалив рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови.

Окружний адмінсуд Києва 18 квітня 2019 року за позовом Коломойського визнав націоналізацію банку незаконною.

Нацбанк і Мінфін заявили, що подадуть апеляцію після офіційного оприлюднення рішення суду і впевнені у своїй правоті.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики