Цензор.НЕТ

19.04.19 16:03

Бідність за три роки впала і повернулася на довоєнний рівень - 10%. Але українці вважають, що все погіршилося, - гендиректор КМІС Паніотто

Із 2016 року рівень бідності в Україні впав і повернувся на довоєнний рівень, проте українці цього не помічають.

Бідність за три роки впала і повернулася на довоєнний рівень - 10%. Але українці вважають, що все погіршилося, - гендиректор КМІС Паніотто

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ сказав генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто.

"Ситуація дуже сильно погіршилася за всіма показниками у 2014 році. У 2015-му була більш-менш стабільною. А з 2016-го вона покращувалася. Тому ситуація за Порошенка краща, ніж люди про це думають. Бідність за три роки впала і повернулася на довоєнний рівень - 10%. Але люди вважають, що все погіршилося і продовжує погіршуватися. Це одна з причин, чому з’явився Зеленський.

Чітко видно, що в людей є велика різниця в самооцінці свого стану і стану інших людей та держави загалом. Люди кажуть приблизно так: "У мене цей рік був хороший, і минулий був непоганим, але ж у всіх інших людей просто жах". Люди ж бачать окремі приклади і не можуть оцінити загальний відсоток бідних чи його зменшення з 20% до 10%", - зазначив він.

На запитання, що потрібно для того, щоб українці відчули реальне покращення добробуту, Паніотто зазначив:

"Важко сказати. Це одна зі сторін демократії. Після Майдану засоби масової інформації стали інакше працювати - негативна інформація стала більш цінною.

До того ж, триває інформаційна війна. 25% користувачів соціальними мережами досі сидять у В Контакте та Одноклассниках. Також до викривлення реальної картини призводить безвідповідальність політиків, які ведуть боротьбу на знищення авторитету одне одного. Якби лише Бойко чи Мураєв говорили негатив, то ефекту не було б, бо у половини України до них низький рівень довіри. А якщо про це говорять майданні люди… Якщо Тимошенко заявляє, що перекриє все, щоб Порошенко не зміг втекти, Гриценко каже, що Порошенко покриває людей, яких треба розстріляти перед строєм. Порошенко звинувачує Гриценка у розкраданні армії. Це робить інформаційне тло. Тому цілий рік лідер перегонів мав 12-14%. Не так і багато треба було для того, щоб перейти цю межу й отримати перше місце".

Повний текст інтерв'ю читайте ТУТ.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики