Цензор.НЕТ

19.04.19 14:06

Терористи обстріляли житлові будинки і школу в Золотому-5, - СЦКК. СХЕМА

Українська сторона СЦКК повідомляє, що збройні формування Російської Федерації та їхні найманці продовжують вдаватися до практики підступних обстрілів населених пунктів на тимчасово окупованій території України, намагаючись звинуватити в цьому підрозділи Об'єднаних сил. Подібні безвідповідальні та агресивні дії спрямовані на дискредитацію ЗСУ, а головне - загрожують життю мирного населення.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні прес-центру ОС у Facebook із посиланням на дані СЦКК.

Так, за даними звіту СММ ОБСЄ спостерігачі Місії, у супроводі членів збройних формувань Російської Федерації, на вулиці Лізи Чайкіної, 10, на західній околиці населеного пункту Золоте-5 (Михайлівка), що на непідконтрольній урядові України території, бачили вирву у дворі близько чотирьох метрів на північ від двоповерхового будинку та 14 розбитих вікон, близько 150 осколкових пошкоджень на стіні того ж будинку.

Терористи обстріляли житлові будинки і школу в Золотому-5, - СЦКК 01
Фото: прес-центр ОС / Facebook

Крім того, на цій вулиці, у сусідньому будинку члени патруля Місії також бачили чотири розбиті вікна та близько 30 осколкових пошкоджень у стіні з південного боку двоповерхового будинку. Мешканець будинку повідомив, що обстріл у цьому районі стався 14 квітня, близько 19:20, коли він із дружиною були у своїй квартирі, на другому поверсі. Він додав, що мешканці квартири на першому поверсі, а це молода сім'я із двома доньками 5 і 11 років, також перебували вдома. За оцінкою СММ, пошкодження двох будинків сталися в результаті розривів гранат з автоматичного гранатомета, випущених із західно-північно-західного напрямку.

Водночас на вулиці Дундича 5, приблизно за 200 м на схід від вул. Лізи Чайкіної, члени патруля Місії побачили вирву в дворі, орієнтовно за 40 метрів із західного боку двоповерхового будинку. За їхньою оцінкою, вирва утворилася внаслідок розриву пострілу з реактивного гранатомета типу ПГ-7, випущеного із західно-північно-західного напрямку.

Тим часом на вулиці Первомайській 1, що на північно-західній стороні Золотого-5 (Михайлівки), спостерігачі бачили вирву у дворі, близько 2 метрів зі східного боку від нежитлового одноповерхового будинку та на відстані приблизно 6 метрів на південь іншого житлового приміщення, розташованого за тією ж адресою. Команда СММ побачила ще одну вирву за 25 метрів на схід від нежитлового будинку та 2 розбиті вікна на тому ж боці.

Водночас, обстежуючи території, спостерігачі бачили 2 розбиті вікна та осколкові пошкодження ще й на південному боці житлового будинку. Мешканець будинку 38-річний чоловік повідомив про те, що обстріл стався 14 квітня, близько 19:50, коли він перебував у своїй квартирі разом із дружиною та сином.

На вулиці Поштовій 9, орієнтовно за 80 метрів на схід від попередніх будинків, які були обстріляні ворогом, спостерігачі бачили пробоїну діаметром близько 40 сантиметрів на східному боці даху, ще 2 розбиті вікна і осколкові пошкодження одноповерхового будинку. Спостерігачі також виявили осколкові пошкодження на західному боці господарської будівлі та на північному боці гаража. Мешканець будинку 55-річний чоловік повідомив про те, що обстріл у цьому районі стався 14 квітня, близько 19:45, коли він перебував у дворі будинку разом із братом.

На вулиці Миру, 4, що на південно-східному боці Золотого-5 (Михайлівки) спостерігачі бачили пробоїну вікні з західної сторони другого поверху будівлі функціонуючої школи. А також пошкодження вікна з північної сторони одноповерхової будівлі, розташованої на захід від основної будівлі школи. Співробітниця школи повідомила про те, що ввечері 14 квітня коли стався обстріл учнів на території школи не було. Починаючи з грудня 2018 року ця школа зазнавала пошкоджень 8 разів

За оцінкою, усі вищезазначені пошкодження утворилися в результаті розривів гранат з автоматичного гранатомета ОГ-9 або ОГ-15.

Максимальна дальність стрільби застосованого для обстрілу озброєння ОГ-9, ОГ-15, РПГ-7 не перевищує 800 метрів, а позиції Збройних сил України розташовуються на відстанях понад 2,4 км від пошкоджених будинків. На відстанях, достатніх для ураження пошкоджених будинків, розташовуються лише збройні формування Російської Федерації.

"За детального вивченя відстані, профілю, тактико-технічних характеристик застосованого озброєння, напрямку, з якого вівся обстріл, а також порядку розміщення позицій підрозділів Об’єднаних сил та збройних формувань Російської Федерації, стає зрозумілим про непричетність підрозділів Об’єднаних сил до обстрілу житлових будинків мирних мешканців Золотого-5", - йдеться в повідомленні.

У штабі наголосили, що напередодні 14 квітня 2019 року з цього ж позиційного району бойовиками ВФ РФ був здійснений простріл н.п. Золоте-4, що розташовується на підконтрольній уряду України території з використанням аналогічного озброєння. В результаті обстрілу було пошкоджено шість житлових будинків.

"Збройні формування Російської Федерації здійснюють варварські обстріли, знаючи, що в будинках мешкають ні в чому не винні мирні люди, а більш того - діти. Зазначені факти в черговий раз свідчать про цілеспрямовані дії окупаційної адміністрації та збройних формувань Російської Федерації щодо подальшого загострення конфлікту, небажання дотримуватися режиму припинення вогню та свідоме невиконання Мінських домовленостей", - йдеться в повідомленні.

"Чергові обстріли російських найманців направлені на дискредитацію Збройних Сил України, а також напередодні приїзду заступника голови СММ ОБСЄ в Україні пана Марка Етерінгтона налаштовані відволікти увагу як української, так і європейської спільноти від дійсності та правдивості злодіянь окупаційної влади", - додали в штабі.

Терористи обстріляли житлові будинки і школу в Золотому-5, - СЦКК 02
Терористи обстріляли житлові будинки і школу в Золотому-5, - СЦКК 03
Терористи обстріляли житлові будинки і школу в Золотому-5, - СЦКК 04
Терористи обстріляли житлові будинки і школу в Золотому-5, - СЦКК 05

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики