Цензор.НЕТ

19.04.19 14:28

Зростання комунальних тарифів у Харкові частково зумовлено зловживаннями на підприємствах, - депутат міськради Черняк

Зростання комунальних тарифів у Харкові частково зумовлено зловживаннями на підприємствах.

Про це в ефірі каналу Zik заявив депутат міської ради Харкова, громадський працівник Ігор Черняк, повідомляє АТН.

Він розповів, що в Харкові склалася дуже цікава ситуація з комунальними підприємствами.

"У нас понад 60 комунальних підприємств, з них 95% - збиткові, які генерують 2,5 млрд грн збитків на рік. Ось такі комунальні підприємства "по-харківськи": вони є, вони функціонують і щороку ми їх з бюджету дотуємо на мільярди", - пояснив Черняк.

Говорячи про комунальні тарифи, він зазначив, що всі зазвичай підв'язують до них зростання ціни на газ, але це тільки одна складова тарифів, які пов'язані з опаленням, гарячою водою.

У структурі тарифів є також поняття оплати за житлово-комунальні послуги - плата за вивезення сміття, за холодну воду, каналізацію. І це все, за словами Черняка, окремі комунальні підприємства, які надають ці послуги.

"І коли ми намагаємося аналізувати тарифи і так звану економічну складову цих тарифів, то ми бачимо, що насправді є дуже велика кількість зловживань саме з боку цих комунальних підприємств", - наголосив Черняк.

Наприклад, є "Харківський водоканал", який є збитковим і постійно дотується з міського бюджету. Так от, це КП вирішило закупити телевізори за 85 тисяч гривень.

"85 тисяч гривень - сплата за один телевізор, щоб він щось показував керівництву КП "Харківський водоканал". І ми, коли уважно аналізуємо всі ці закупівлі через Prozorro, бачимо численні зловживання", - зазначив депутат

Черняк додав, що через це, крім економічного обґрунтування, насправді в тарифах є корупційна складова.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики