Цензор.НЕТ

19.04.19 15:22

Крутити-вертіти не буду: що б не трапилося в Білорусі, президентські вибори відбудуться у 2020 році, - Лукашенко

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявляє, що дострокові президентські вибори в країні не плануються, вони відбудуться восени 2020 року. При цьому достроково відбудуться парламентські вибори, які президент Білорусі пропонує провести 7 листопада 2019 року.

Крутити-вертіти не буду: що б не трапилося в Білорусі, президентські вибори відбудуться у 2020 році, - Лукашенко

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на білоруський "Інтерфакс", про це він повідомив під час традиційного щорічного послання до білоруського народу і парламенту.

"Я не буду тут крутити-вертіти і шукати якусь вигоду для збереження влади. ... президентські вибори мають відбутися у 2020 році, президентські вибори відбудуться в 2020 році, що б не трапилося в нашій країні", - заявив Лукашенко

За словами глави держави, до нього надходять пропозиції від "так званих політиків" провести дострокові президентські вибори з урахуванням "сприятливих більш-менш умов".

"Ми не будемо гратися з народом, ми не будемо влаштовувати політичні ігри під одну якусь фігуру. Президентські вибори відбудуться в суворій відповідності до закону, у встановлені Конституцією терміни. Виборча кампанія має, як і завжди, відбутися спокійно і організовано", - наголосив О.Лукашенко.

"Цього року відбудуться вибори до Палати представників і Рада республіки", - сказав він. "Я не визначав завдання, але скажу, що якщо це прийнятно за законом ... у нас є хороше свято - 7 листопада, це вихідний день. Будемо до цієї дати близько орієнтуватися", - зазначив президент.

За його словами, "найближчим часом, згідно із законом, буде ухвалено відповідне рішення".

Нагадаємо, термін повноважень президента Білорусії закінчується влітку 2020 року, парламенту - восени 2020 року.

З огляду на те, що 7 листопада - четвер, а за традицією основний день голосування в Білорусі відбувається в неділю, вибори в парламент можуть бути 3 або 10 листопада. Отже, висування кандидатів у депутати почнеться наприкінці серпня або в перших числах вересня. Це можуть робити партії, трудові колективи і окремі кандидати шляхом збору 1000 підписів.

Про свої плани висуватися в президенти вже заявили сам Олександр Лукашенко (для нього це захід на шостий термін), перший заступник голови ЛДП Олег Гайдукевич, депутат і глава "Таварыства беларускай мовы" Олена Анісім. Свого кандидата планує висунути кампанія "Говори правду", найімовірніше, одного зі своїх лідерів - Тетяну Короткевич або Андрія Дмитрієва.

Крім того, через праймеріз (попередні вибори) свого кандидата хоче висунути правоцентристська коаліція. У них поки три претенденти - лідер руху "За свободу" Юрій Губаревич, в.о. лідера ОГП Микола Козлов і співголова БХД Павло Северинець. "Білоруський національний конгрес" вирішив висунути кандидатом у президенти Миколу Статкевича, але його навряд чи зареєструють з огляду на не зняту судимість.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики