Цензор.НЕТ

19.04.19 15:51

"Ви ж навіть їм шансу не дали, ви ж знали. Навіщо відправляли?" - військовий радник Зеленського Апаршин про захоплення українських моряків Росією

Радник кандидата в президенти Володимира Зеленського з питань оборони Іван Апаршин засудив листопадову операцію з проходом українських кораблів через Керченську протоку. Він вважає, що до подібних операцій потрібно готуватися більш ретельно і "передбачати всі варіанти".

"Ви ж навіть їм шансу не дали, ви ж знали. Навіщо відправляли?" - військовий радник Зеленського Апаршин про захоплення українських моряків Росією

Про це Апаршин заявив в інтерв'ю "Українським новинам", інформує Цензор.НЕТ.

"Я вважаю, що є дуже багато питань до тих людей, які мали стосунок до цієї операції. Слухайте, ну якщо ви посилаєте їх туди, то ви хоч дайте їм шанс на повернення! Ви ж навіть їм шансу не дали, ви ж знали, що ви нічим не можете їх підтримати, навіщо ви їх туди відправляли ?! Так само можна наприймати такі рішення, що потім не будемо знати, що з цим усім робити", - сказав Апаршин.

Апаршин вважає, що такі операції треба готувати ретельніше і передбачати всі варіанти.

"Слухайте, здуру можна сьогодні і наступальну операцію почати. Я ж не проти, але треба готуватися більш ретельно і передбачати всі варіанти. Треба завжди передбачати всі варіант, навіть коли шансів немає. Навіщо ж ми людей кидаємо?" - сказав він.

Крім того, говорячи про співпрацю України з НАТО, Апаршин сказав, що іншого шляху в України немає.

"Як я можу бачити співпрацю, якщо в Конституції України прописана чітка норма. Я взагалі бачу майбутнє України в системі колективної безпеки. Я просто не бачу іншого шляху, і його не існує. Питання референдуму - це вже процедура підтримки. Моя позиція дуже чітка - спочатку критерії, стандарти НАТО, готовність не тільки ЗСУ, а й держави Україна, а потім буде швидко вирішуватися це питання - чи через референдум або якимось іншим шляхом", - сказав він.

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

15 і 16 січня Лефортовський суд РФ ухвалив рішення про продовження на три місяці терміну арешту 24 полонених українських моряків. Таким чином, під арештом вони залишаться щонайменше до кінця квітня.

Раніше термін досудового слідства у справі був продовжений до серпня 2019 року.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики