Цензор.НЕТ

19.04.19 19:15

Данилишин: Події з "Приватбанком" суттєво на курс не вплинули

Рішення суду про визнання націоналізації "Приватбанку" незаконним суттєво не вплинуло на курс національної валюти України. Станом на середину 19 квітня гривня на міжбанківському ринку зміцнилася.

Данилишин: Події з "Приватбанком" суттєво на курс не вплинули

Про це повідомив в Facebook голова ради Національного банку України Богдан Данилишин, передає Цензор.НЕТ.

"Наразі події навколо Приватбанку суттєво на курс не вплинули. Міжбанк сьогодні відкрився середніми котировками на купівлю продаж 26,85/ 26,95, але близько 11:00 котировки опустились до 26,86/26,90", - повідомив Данилишин.

Він зазначив, що курс валют на готівковому ринку відреагував дещо сильніше і долар в обмінниках торгується за вищим курсом.

"Вважаю, що і надалі "Приватбанк" має працювати в стабільному злагодженому режимі. Крім того, що в подальшому обов’язково буде апеляційний розгляд, який може розтягнутися на ряд років. Судовий спір не стосується вкладників Банку, а тільки теперішніх власників та колишніх акціонерів", - додав Данилишин.

Як повідомлялося, глава Національного банку Яків Смолій заявив, що поки не можна спрогнозувати, як рішення суду про визнання націоналізації "Приватбанку" незаконною вплине на курс гривні, але коливання вже відчутні.

Нагадаю, Кабінет міністрів України за пропозицією НБУ і колишніх акціонерів ПриватБанку, найбільшими з яких на той момент були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, 18 грудня 2016 року прийняв рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови.

Окружний адмінсуд Києва 18 квітня 2019 року за позовом Коломойського визнав націоналізацію банку незаконною.

Нацбанк і Мінфін заявили, що подадуть апеляцію після офіційного оприлюднення рішення суду і впевнені у своїй правоті.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики