Цензор.НЕТ

20.04.19 10:37

Прокурори в США вимагають 18 місяців в'язниці для обвинуваченої в шпигунстві росіянки Бутіної

У Сполучених Штатах Америки прокурори рекомендували засудити до 18 місяців в'язниці росіянку Марію Бутіну, яку звинувачують у шпигунстві.

Прокурори в США вимагають 18 місяців в'язниці для обвинуваченої в шпигунстві росіянки Бутіної

Як повідомляє CNN із посиланням на документи суду, в попередньому прокурорському звіті зазначається, що діяльність росіянки була частиною ширшої схеми Росії для отримання інформації та встановлення зв'язків, які можуть використовуватися на користь РФ, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Громадське.

На думку прокурорів, Бутіна не була традиційним шпигуном або "навченим розвідником", але прагнула допомогти РФ за рахунок національної безпеки США.

У звіті росіянку називають "агентом доступу", якого використовує іноземний уряд для створення каналів комунікації та дипломатії через республіканські організації.

"Якби їй вдалося, ризики для США включали б шкоду для політичних процесів у країні, внутрішніх урядових відносин та американських зовнішньополітичних інтересів", - заявили прокурори.

Вирок мають оголосити наступної п'ятниці.

Зі свого боку, Бутіна попросила федерального суддю звільнити її з в'язниці і депортувати до РФ.

Нагадаємо, 29-річну Бутіну затримали 15 липня 2018 року у Вашингтоні. За даними слідства, починаючи з 2015 року і щонайменше до лютого 2017 року, вона діяла в США як агент, виконуючи вказівки російського високопосадовця. За інформацією The Washington Post, Бутіна встановлювала довірчі стосунки з членами Національної стрілецької асоціації США (NRA) та інших організацій, щоб просувати інтереси РФ.

За даними аналітика Вадима Лабаса, Бутіна також брала участь в окупації Криму, а потім долучилася до проекту "Новоросія" - використовувала свій вплив серед певних верств населення і закликала до підтримки терористів на сході України.

У середині грудня 2018 року з'ясувалося, що Бутіна почала співпрацювати зі слідством і погодилася з версією обвинувачення, згідно з якою вона намагалася встановити мережу контактів у Національній стрілецькій асоціації США (НСА). Ця організація - один з основних спонсорів Республіканської партії.

Росіянка повідомила, що готова розповісти про "громадянина США, з яким вступила в змову", щоб встановити зв'язки в американських політичних колах, а також про "російського чиновника", який, за її словами, керував її діями.

Зазначений чиновник - колишній заступник голови Нацбанку Росії і колишній віце-спікер Ради Федерації Олександр Торшин, чиєю помічницею кілька років була Бутіна. Американець, про якого розповіла слідчим Бутіна, - активіст Республіканської партії з Південної Дакоти Пол Еріксон.

Імміграційно-митна служба США натомість заявила, що готова виконати рішення суду про депортацію Бутіної, як тільки отримає його.

Раніше адвокат росіянки Роберт Дрісколл вже повідомляв, що розраховує на депортацію Бутіної відразу після ухвалення їй вироку.

Дрісколл сподівається, що завдяки співпраці зі слідством Бутіна отримає невеликий тюремний термін - з урахуванням часу, який вона вже провела в слідчому ізоляторі, це дозволить практично відразу її депортувати.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики