Цензор.НЕТ

20.04.19 13:14

Україна затримала оплату обов'язкових технічних робіт для катерів Island, але вони точно прибудуть цього року, - Чалий

Через затримку в процедурі виплати коштів на проведення певних обов'язкових технічних робіт було відтерміновано відправлення катерів класу Island до України.

Україна затримала оплату обов'язкових технічних робіт для катерів Island, але вони точно прибудуть цього року, - Чалий

Про це повідомив посол України в США Валерій Чалий в інтерв'ю газеті "День", інформує Цензор.НЕТ.

"Зволікання, яке виникло, пов'язано із затримкою в процедурі виплати коштів на проведення певних обов'язкових технічних робіт із підготовки катерів класу Island до відправлення в Україну", - зазначив дипломат, уточнивши, що "доставку катерів класу Island в Україну планується здійснити вже цього року".

Він нагадав, що Україна має отримати два американські катери в рамках військово-технічної допомоги США. Крім того, цей проект став першим прикладом прямого продажу американської зброї нашій державі.

"Фактично катери надаються нам безкоштовно. І ми лише платимо за технічні послуги, які американська сторона не може фінансувати зі свого бюджету", - розповів посол.

Він звернув увагу на те, що закупівля катерів сприяла внесенню змін до українського законодавства, що відкриває можливість прямих закупівель американського озброєння.

Нагадаємо, рішення про передачу Україні катерів Island було прийнято в 2017 році. У вересні 2018 року відбулася церемонія передачі катерів нашій країні, на них було піднято українські прапори.

У березні 2019 року головнокомандувач Об'єднаних Збройних сил НАТО в Європі американський генерал Кертіс Скапаротті на слуханнях у Палаті представників Конгресу США заявив про намір передати Україні ще два катери класу Island.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики