Цензор.НЕТ

20.04.19 15:13

На сайті АП терористів назвали повстанцями в 2015-му, сьогодні в тексти внесли правки. СКРИНШОТИ

Адміністрація Президента виправила текст виступу Петра Порошенка в Цюріхському університеті, де він назвав терористів "повстанцями".

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на сайт глави держави, тепер у тексті використано слова "бойовики", "найманці" і "терористи".

На сайті АП терористів назвали повстанцями в 2015-му, сьогодні в тексти внесли правки 01

Те ж саме стосується російськомовної версії.

На сайті АП терористів назвали повстанцями в 2015-му, сьогодні в тексти внесли правки 02

Водночас текст виступу Порошенка перед повним складом Сенату і Палати громад парламенту Канади наразі залишився без змін і в українській, і в російській версіях.

На сайті АП терористів назвали повстанцями в 2015-му, сьогодні в тексти внесли правки 03
На сайті АП терористів назвали повстанцями в 2015-му, сьогодні в тексти внесли правки 04

При цьому варто зазначити, що на сайті Президента є англійський текст промови, оскільки читав він її в Цюріхському університеті саме англійською мовою. В англійському тексті у відповідних місцях вживається слово rebels. Це слово може перекладатися російською як "повстанець" (позитивна, нейтральна конотація), так і "бунтівник", рос. "мятежники" (негативна конотація). В англійській мові слово rebels може використовуватися як в позитивній конотації, так і в негативній.

В інших місцях промови Порошенко вживав на адресу "ДНР/ЛНР" слово terrorists.

На сайті АП терористів назвали повстанцями в 2015-му, сьогодні в тексти внесли правки 05

Нагадаємо, під час дебатів Зеленський почав зачитувати низку запитань до Петра Порошенка. Зокрема, він артикулював таке запитання: "Чи правда це (я не стверджую), що цукерки "Рошен" є у пайках повстанців "ЛНР" і "ДНР". Згодом спікер передвиборчого штабу Зеленського Дмитро Разумков пояснив, що зачитані кандидатом запитання були надіслані громадянами.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики