Цензор.НЕТ

20.04.19 15:49

Рішення суду щодо "Приватбанку" ускладнює співпрацю України з МВФ, ЄБРР і Світовим банком, - НБУ

Рішення суду щодо незаконності націоналізації "Приватбанку" створює ризики для фінансової стабільності в Україні і ускладнює співпрацю з міжнародними фінансовими організаціями.

Рішення суду щодо "Приватбанку" ускладнює співпрацю України з МВФ, ЄБРР і Світовим банком, - НБУ

Такого висновку дійшли члени Ради з фінансової стабільності Національного банку України, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу НБУ.

Відповідне рішення суду створює правову невизначеність, а отже, і потенційні ризики для фінансової стабільності в Україні у майбутньому. Це рішення суду також ускладнює співпрацю із міжнародними фінансовими організаціями, зокрема МВФ, Світовим банком та ЄБРР, а також захист інтересів держави у судових процесах в інших юрисдикціях щодо відшкодування збитків, завданих банку та державі колишніми власниками "Приватбанку", - йдеться в повідомленні.

Учасники засідання констатували, що після ухвалення рішення Окружним адміністративним судом Києва про неправомірність виведення неплатоспроможного "Приватбанку" з ринку ситуація залишається спокійною і контрольованою. Банк працює у звичайному режимі, повністю і своєчасно виконує всі зобов'язання перед клієнтами.

Національний банк разом із Міністерством фінансів інформуватиме громадськість і міжнародні фінансові організації про перебіг оскарження рішення суду, можливі наслідки реалізації різних сценаріїв судового процесу в майбутньому.

Окружний адмінсуд Києва 18 квітня 2019 року за позовом Коломойського визнав націоналізацію банку незаконною.

Нацбанк і Мінфін заявили, що подадуть апеляцію після офіційного оприлюднення рішення суду і впевнені у своїй правоті.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики