Цензор.НЕТ

20.04.19 17:12

Суд оштрафував головного редактора Цензор.НЕТ Юрія Бутусова на 357 тис. грн через фото Порошенка з кримінальним авторитетом Нариком і цитату Луценка

Бабушкінський районний суд Дніпра постановив стягнути з головного редактора Цензор.НЕТ Юрія Бутусова 357 тисяч гривень за публікацію фотографії президента Петра Порошенка і кримінального авторитета Нарика і цитату генерального прокурора Юрія Луценка, опубліковані в Facebook.

Про це журналіст пише в блозі на Цензор.НЕТ.

Згідно з текстом рішення суду, позивачі звернулися зі скаргою, крім іншого, на публікацію в грудні 2018 року на особистій сторінці в Facebook "недостовірної інформації щодо осіб позивачів, а саме їх участь в організованих злочинних угрупованнях".

Бутусов зазначає, що в зазначеній в позові публікації міститься фотографія президента Петра Порошенка і кримінального авторитета Нарика і цитата генерального прокурора Юрія Луценка ("Петровський, відомий в певних колах під ім'ям Нарик, проходив за матеріалами МВС як лідер організованого злочинного угруповання.  Пік  активності цієї ОЗГ припадав на період 2000-2004 років. У 2005 році він покинув територію України, кілька членів його угруповання були затримані, а саме угруповання було фактично розгромлене").

Суд оштрафував головного редактора Цензор.НЕТ Юрія Бутусова на 357 тис. грн через фото Порошенка з кримінальним авторитетом Нариком і цитату Луценка 01

Поруч з Порошенком і Епіфанієм на фотографії, за даними генпрокурора, "лідер організованого злочинного угруповання" Олександр Петровський, а зліва від Петровського в темних окулярах - "авторитет" на прізвисько Еміль, "права рука" Нарика.

При цьому, підкреслює журналіст, цитата Луценка перебуває у відкритому доступі на сайті "Дзеркала тижня", а фотографія - на сайті президента України.

Рішення суддя Тетяна Єлісєєва винесла заочно ще 1 березня. Через 11 днів її звільнила Вища рада правосуддя (рішення №715) за численні порушення під час винесення судових рішень.

"Судячи з рішення проти мене, Єлісєєва - кишеньковий суддя Петровського і його угруповання, яка бралася за будь-які брудні рішення, які тепер всі треба переглянути, в чиїх інтересах вона діяла. Втім, широко відомо, що Нарик фотографується з президентом Порошенком, оскільки його сім'я поріднилася з сім'єю депутата Блоку Петра Порошенка Андрія Павелка, глави бюджетного комітету Верховної Ради. І ось як Нарик використовує родинні зв'язки і високий політичний "дах", - пише Бутусов.

Хоча Єлісєєву звільнили, рішення неспішно оформлялося в канцелярії, виконавче провадження відкрито, і адвокат Леонід Маслов, до якого звернувся журналіст за захистом і який буде представляти його в суді, написав статтю про цей процес.

"Це прекрасна ілюстрація того, що у нас відбувається з судами і яку владу отримала мафія в державі", - зазначає журналіст.

Раніше Цензор.НЕТ повідомляв, що 20 жовтня 2017 року на Петровського був оформлений нагородний пістолет "Глок 17" від міністра оборони України Степана Полторака.

Крім цього 24 серпня 2017 року Петровський був нагороджений відзнакою Президента України "Хрест Степана Мазепи".

Нагадаємо, Facebook забанив головного редактора Цензор.НЕТ Юрія Бутусова на тиждень за пост про взяття в полон терориста Миколи Покусаєва річної давності.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики