Цензор.НЕТ

21.04.19 08:30

Майже у всіх країнах "Східного партнерства" маємо справу із замороженими конфліктами, де активну роль відіграє РФ, - МЗС Польщі

Вплив Москви на ситуацію з безпекою в регіоні є деструктивним.

Майже у всіх країнах "Східного партнерства" маємо справу із замороженими конфліктами, де активну роль відіграє РФ, - МЗС Польщі

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Укрінформ", про це в інтерв'ю PAP підкреслив заступник глави МЗС Польщі зі східних питань Марцін Пшидач.

"Ми бачимо деструктивний вплив російської політики на ситуацію з безпекою в регіоні та із занепокоєнням стежимо за динамікою. У всіх країнах "Східного партнерства", крім Білорусі, маємо справу із замороженими конфліктами: Нагорний Карабах, який є предметом суперечок між Вірменією та Азербайджаном, Абхазія і Південна Осетія в Грузії, Придністров'ї в Молдові, Донбас і Крим в Україні. У всіх цих конфліктах активну роль відіграє Росія, однією з цілей якої є внутрішня дестабілізація сусідніх країн і затримання їхньої інтеграції з євроатлантичними структурами", - заявив Пшидач.

За його словами, Польща намагається протидіяти цьому на міжнародній арені, використовуючи свою присутність у Радбезі ООН, механізми ОБСЄ та інструменти Ради Європи.

"Найважливішою метою таких дій має бути вибудовування стійкості всіх східних сусідів ЄС до зовнішньої і внутрішньої кризи", - підкреслив Пшидач.

Заступник глави МЗС Польщі підкреслив, що ключ до поліпшення відносин між Польщею та Росією лежить, насамперед, у Москві. Дуже важливим питанням двосторонніх відносин він назвав повернення Польщі уламків президентського літака Ту-154М, що розбився у 2010 році під Смоленськом.

"Утримування власності польської держави, чим є уламки літака Ту-154М, незрозуміле ані з політичної, ані з юридичної точок зору. Уламки літака є власністю Польщі, і ми вимагаємо якнайшвидшого їх повернення", - заявив польський дипломат.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики