Цензор.НЕТ

21.04.19 09:05

Сьогодні християни східного обряду святкують Вербну неділю

Християни східного обряду рівно за тиждень до Великодня відзначають Вербну (Пальмову) неділю або Вхід Господній до Єрусалима. Цього року цей день припав на 21 квітня.

Сьогодні християни східного обряду святкують Вербну неділю

Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

Це велике свято у християнському році належить до дванадесятих. За євангельським переказом, коли Ісус Христос воскресив із мертвих Лазаря, люди, які бачили це, повірили, що він - справді син Божий. Коли Ісус в'їжджав на ослі в Єрусалим, люди на його честь встеляли дорогу своїм одягом, а також вітали пальмовим гіллям.

В Україні таким деревом стала верба, тому в народі це свято називають Вербною неділею. Святкують її за тиждень до Великодня, а весь тиждень називають вербним.

На відміну від інших дванадесятих свя, Вхід Господній в Єрусалим формально не має передсвята (хоча шоста седмиця Великого Посту, що передує йому, називається Седмицею Ваій, тобто може розглядатися як предсвято) і зовсім не має віддання, оскільки після цього дня настає відразу Страсна седмиця.

Церковні служби у цей день продовжують служби Лазаревої суботи. На всеношній свята читаються пророцтва Старого Заповіту про Царя-Месію разом із євангельськими розповідями про вхід Христа до Єрусалима.

На ранковій освячують гілки, що їх віряни тримають у руках під час усієї служби. Це свідчить, що вони зустрічають Господа і вітають його як переможця пекла і смерті, тримаючи в руках "знамення перемоги" - гілки верби.

Президент України Петро Порошенко на своїй сторінці у Facebook вже привітав християн східного обряду зі святом: "Щиро вітаю всіх християн із Вербною неділею! Нехай ваші серця наповняться радістю від очікування великого християнського свята - Воскресіння Христового! Миру, благополуччя, душевного тепла і злагоди кожній українській родині".

Сьогодні християни східного обряду святкують Вербну неділю 01

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики