Цензор.НЕТ

21.04.19 09:14

У Чорне море увійшов британський розвідувальний корабель

Британський розвідувальний корабель HMS Echo в суботу, 20 квітня, увійшов до акваторії Чорного моря.

У Чорне море увійшов британський розвідувальний корабель

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Кореспондент", про це свідчать дані ресурсу Bosphorus Observer, який відстежує проходження суден через протоку Босфор.

У повідомленні ресурсу зазначено, що корабель, оснащений 20-міліметровою гарматою і кулеметом калібру 7,62 мм, увійшов у Чорне море о 18:15 і "зможе залишатися там протягом 21 дня відповідно до Договору Монтре".

Інформацію про HMS Echo в Чорному морі підтвердив сервіс Marine Traffic. За опублікованими даними, корабель увійшов у Чорне море, прямуючи з порту Стамбула через Босфор.

Конвенція Монтре про статус проток Босфор і Дарданелли з Чорного в Середземне море, зокрема, встановлює режим проходження ними військових кораблів щодо чорноморських і нечорноморських держав.

За умови попереднього інформування влади Туреччини чорноморські держави можуть проводити через протоки в мирний час свої військові кораблі будь-якого класу.

Для військових кораблів нечорноморських держав введено істотні обмеження. Загальний тоннаж військових суден нечорноморських держав у Чорному морі не має перевищувати 30 тисяч тонн із терміном перебування не більше 21 доби.

Нагадаємо, в грудні минулого року HMS Echo увійшов у Чорне море, а потім попрямував в Одеський порт.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики