Цензор.НЕТ

22.04.19 14:38

Особливих переформатувань у Раді у зв'язку з перемогою Зеленського не буде. Парламент спробує стати противагою, - Березюк

Великих переформатувань у парламенті у зв'язку з обранням нового президента не буде.

Особливих переформатувань у Раді у зв'язку з перемогою Зеленського не буде. Парламент спробує стати противагою, - Березюк

Як інформує Цензор.НЕТ, про це журналістам сказав лідер "Самопомочі" Олег Березюк.

"Особливих переформатувань не буде. Думаю, що парламент спробує стати природною противагою. Але щоб нею стати, потрібно робити багато того, що не було зроблено парламентом протягом п'яти років. Оскільки він обслуговував олігархічний консенсус", - зазначив він.

Серед законопроектів, які необхідно ухвалити, щоб Раді стати противагою, Березюк назвав законопроекти про зняття недоторканності з депутатів і суддів, закон про Президента, закон про тимчасові слідчі комісії та новий закон про вибори на пропорційній основі за відкритими списками.

Березюк нагадав, що законопроект про зняття депутатської недоторканності повернувся з Конституційного Суду з поправками, які необхідно швидко розглянути і направити закон назад у КС.

Закон про президента збалансує різні гілки влади. "Його потрібно ухвалювати в першому читанні цього тижня. Він прописує відповідальність президента - імпічмент. І тоді президент не буде думати, чи ставати в консенсус з олігархами за розподілом ресурсів, чи йти з користю до людей".

Також Березюк пояснив, навіщо потрібен закон про ТСК: "Це органи, які зупиняють неправильні рішення президента і парламенту".

За його словами, цей закон можна ухвалити вже сьогодні. А закон про вибори можна ухвалити протягом місяця.

Як зазначив Березюк, ухваливши ці закони, Україна "увійде в нову реальність": "Є президент, який декларує цінності, і є протидія з боку парламенту".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики