Цензор.НЕТ

22.04.19 15:08

Вибори президента в Україні відбулися демократично, відповідно до міжнародних стандартів, - канадська спостережна місія

Вибори президента України в 2019 році були демократичними, відбулися відповідно до міжнародних стандартів і відобразили волю українського народу, заявив глава місії спостереження за виборами в Україні міжнародної неурядової організації CANADEM Ллойд Аксуорті.

Вибори президента в Україні відбулися демократично, відповідно до міжнародних стандартів, - канадська спостережна місія

"Вчора був день, коли демократичні права були використані дуже успішно. Не відбулося жодних серйозних інцидентів і випадків насильства. Місія Канади хоче привітати Центральну виборчу комісію, а також районні виборчі комісії за добре організовані процедури виборів, які продемонстрували, що Україна після цих виборів зможе стати ще сильнішою", - сказав він на прес-конференції в Українському кризовому медіа-центрі в понеділок.

Заступник керівника місії Ольга Одинська-Грод повідомила, що загалом канадські спостерігачі відвідали 2366 дільниць для голосування.

"26% з тих дільниць, які були відвідані, були в сільській місцевості, і 74% - у міських районах. 91% дільниць відкрилися вчасно. І закрилися майже всі вчасно. 97% персоналу всіх виборчих дільниць повністю співпрацювали з представниками місії і 96% чітко дотримувалися всіх процедур, пов'язаних з підрахунком голосів. 98,5% виборців проголосували. 21% з районних дільниць голосування мали ознаки скупчення людей, але це не вплинуло на якість голосування", - розповіла вона.

Водночас глава канадської спостережної місії висловив стурбованість з приводу того, що один з кандидатів у президенти "не дуже хотів брати активну участь у виборах і не дуже активно розкривав напрямки своєї майбутньої політичної діяльності".

"Ми вважаємо, що це - негативний аспект, який відображає те, з чим стикається багато демократичних суспільств. Ми розуміємо, що дебати важливі для демократичного процесу і українці мусили мати велику можливість докладніше дізнатися про платформи і погляди кандидатів", - заявив Л.Аксуорті.

Також місія наголосила на короткому проміжку між першим і другим туром виборів, що могло викликати труднощі для деяких виборців на окупованих РФ територіях.

"Вибори були більш проблематичними для жителів окупованих територій. Варто було докласти більше зусиль для цього", - наголосив Л.Аксуорті.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики