Цензор.НЕТ

22.04.19 15:19

Суд заборонив призначати членів Вищої ради правосуддя за президентською квотою

Окружний адміністративний суд Києва заборонив призначати членів Вищої ради правосуддя за президентською квотою.

Суд заборонив призначати членів Вищої ради правосуддя за президентською квотою

Окружний адміністративний суд міста Києва розглянув заяву про забезпечення позову щодо заборони призначення за президентською квотою членів Вищої ради правосуддя. 22 квітня суд частково задовольнив відповідне клопотання, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу суду.

Зокрема, судом було заборонено Конкурсній комісії з добору кандидатів для здійснення Президентом призначення членів Вищої ради правосуддя ухвалювати рішення про визначення кандидатів, які рекомендуються для здійснення главою держави такого призначення. Окрім цього, суд заборонив Голові Комісії Володимиру Буткевичу, чи іншій особі, яка виконує його обов’язки, подавати на розгляд Президента список кандидатів для відповідного призначення.

"Суд, ухвалюючи рішення про задоволення заяви про забезпечення позову, виходив з того, що невжиття таких заходів забезпечення, з урахуванням заявлених позивачем вимог, може істотно ускладнити та унеможливити виконання рішення суду, ефективний захист і поновлення порушених прав та інтересів позивача, за захистом яких він звернувся. Судом враховано, що вжиття вказаних заходів забезпечення позову матиме наслідком лише збереження існуючого становища до розгляду цієї справи по суті. Водночас судом відкрито провадження за цим адміністративним позовом. Справа розглядатиметься в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами. Серед позовних вимог зазначено - визнати протиправним і скасувати рішення Конкурсної комісії з добору кандидатів для здійснення Президентом України призначення членів Вищої ради правосуддя про визначення осіб, стосовно яких проводиться спеціальна перевірка відповідно до закону", - йдеться в повідомленні суду.

Окрім цього, позивач просить визнати протиправною бездіяльність Комісії як щодо нерозміщення на веб-сайті Офіційного інтернет-представництва Президента Рішення про визначення за результатами співбесід переліку осіб, стосовно яких проводиться ця перевірка, так і щодо незабезпечення дотримання принципів верховенства права, публічності, політичної нейтральності під час проведення конкурсу з відбору кандидатів на посаду члена ВРП.

Також позивач просить Комісію повторно провести відповідний конкурс.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики