Цензор.НЕТ

22.04.19 20:01

Підстави для зупинки конкурсів на посади глав митної та податкової служб відсутні, - Мінфін

Причини для зупинки судом конкурсів на посади голів Державної податкової служби та Державної митної служби відсутні.

Підстави для зупинки конкурсів на посади глав митної та податкової служб відсутні, - Мінфін

Про це заявляють у Міністерстві фінансів України, передає Цензор.НЕТ.

"Міністерство фінансів зробило все необхідне для того, щоб надважлива для України реформа ДФС нарешті зрушила з мертвої точки і почала реально втілюватися. Разом із експертами, зокрема і міжнародними партнерами, разом з бізнесом і народними депутатами ми розробляли положення для двох служб. Всі охочі мали можливість спостерігати за конкурсом на двох його етапах і спілкуватися з усіма претендентами на посаду керівників відомств. У жодного з важливих незалежних спостерігачів не виникало сумнівів, що процес є прозорим і відкритим", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що уряд "вживає всіх можливих заходів для недопущення зриву проведення конкурсів".

"Зокрема, вже подано клопотання про скасування постанови суду про прийняття заходів забезпечення позову у вигляді зупинення конкурсу на Главу митної служби, який має стати наслідком відновлення проведення конкурсу", - додають у Міністерстві фінансів.

Нагадаємо, в грудні 2018 року Кабінет міністрів України схвалив з доопрацюванням постанову про реорганізацію Державної фіскальної служби (ДФС) шляхом поділу на Державну податкову та Державну митну служби. Конкурси на керівників, який мають провести впродовж трьох місяців після затвердження постанови Кабміну, стартували 20 березня 2019 року.

Однак в ефірі "112 каналу" 16 квітня президент Петро Порошенко похвалився, що вже обрано керівників митної та фіскальної служб України.

У той же день проходило тестування кандидатів на голів Державної митної служби та Державної податкової служби на знання законодавства і вміння вирішувати ситуативні завдання, під час якого народний депутат Андрій Антонищак заявив про поданий позов. Конкурс не був зупинений і в фінал вийшли 6 кандидатів. На місце голови податкової - заступник міністра фінансів Сергій Верланов, заступник міністра юстиції Сергій Пєтухов, виконавчий директор "Стандарт-Аудит" Дмитро Олексієнко. І на посаду голови митниці - перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов, проректор з навчальної роботи Університету митної справи і фінансів Євген Гармаш і керівник Центру розвитку цифрової економіки Андрій Саварець.

17 квітня Окружний адміністративний суд Києва задовольнив заяву про забезпечення позову народного депутата з фракції "Блок Петра Порошенка" Андрія Антонищака про призупинення дії розпорядження Кабінету міністрів про оголошення конкурсу на зайняття вакантної посади глави Державної митної служби.

Імена глав нових податкової та митної служб стануть відомі 23 квітня.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики