Цензор.НЕТ

22.04.19 23:55

Суд почав апеляційний розгляд справи члена ВРП Гречківського: 4 апеляції суперечать одна одній

Суд почав розгляд апеляції на вирок Шевченківського районного суду, яким було виправдано члена Вищої ради правосуддя Павла Гречківського.

суд,фемида,правосудие

Засідання під головуванням судді Київського апеляційного суду Мельника відбулося 22 квітня, повідомив адвокат Гречківського Ігор Черезов, передає Цензор.НЕТ.

Так, в Апеляційний суд направлено 4 апеляційні скарги - заступника Генерального прокурора Столярчука, постраждалого в цій справі - Анджея Климчука і ще дві скарги двох його адвокатів Лариси Криворучко і Сергія Пархоменка.

Генеральна прокуратура просить переглянути рішення і винести обвинувальний вирок. Клімчук як потерпілий просить також винести обвинувальний вирок. А два його адвокати просять про взаємовиключні речі: один - скасувати рішення суду першої інстанції і відправити на новий розгляд, а інший - винести обвинувальний вирок Гречківському.

На факт суперечності апеляційних скарг вказав суддя і послався на постанову Верховного суду. "Ваші скарги та представлені вашими представниками скарги є взаємовиключними", - сказав суддя Мельник.

На це адвокат Криворучко пообіцяла узгодити позиції з двома іншими адвокатами і своїм клієнтом до наступного засідання.

Адвокати Гречківського проти скарг і заперечували їх через їхню безпідставність і необґрунтованість. Захист члена ВРП також вказав на "процесуальні диверсії": на перше засідання тиждень тому ні потерпілий, ні його захисники не з'явилися під надуманими приводами, і засідання було перенесено. 22 квітня від нового захисника Климчука - Олександра Гаврилькова надійшло прохання знову перенести засідання, оскільки він щойно узявся за справу і не знайомий з матеріалами.

Гаврильков також заявив відвід суддям, вважаючи, що вони порушили його право як захисника висловити позицію в одному з питань у судовому засіданні. Захист Гречківського назвав це клопотання ще одним кроком для затягування процесу. Відвід суду задоволено не було як необґрунтований.

За словами Ігоря Черезова, на етапі апеляції потерпілого Климчука представляють три адвокати - в першій інстанції Климчук представляв сам себе і відвідав тільки два засідання впродовж року. "Ми думали, що це група захисників. Але ці люди сьогодні зустрілися вперше в суді і зрозуміли, що подали різні апеляційні скарги. Координації між ними і клієнтом немає. А якщо позиція адвокатів і клієнта відрізняються, виникає питання, на кого працюють ці адвокати" , - сказав Черезов.

Водночас, з відкритих даних на сайті Київського апеляційного суду відомо, що ГПУ подала апеляційну скаргу 23 листопада 2018. Потерпілий - колишній адвокат Климчук - 26 листопада 2018 року. В грудні від його імені подали скарги адвокати Сергій Пархоменко та Лариса Криворучко.

"Цікаво, що апеляційна скарга ГПУ від 23 листопада мала 9 копій, однак, у той день в цій судовій справі було тільки 7 учасників. Для кого ще 2 копії? Для тих адвокатів, яких Климчук знайде тільки через 3 дні. Тоді треба так розуміти, що в прокуратурі знали заздалегідь, що в Климчука з'являться 2 адвокати. Прокуратурі не вперше доводиться передбачати майбутнє у справі Гречківського. Прокурори, наприклад, в серпні 2016 змогли припустити, що у вересні 2016 Шкляр і Климчук зустрінуться і здійснять злочин", - сказав Ігор Черезов.

Нагадаємо, 30 жовтня 2018 Шевченківський районний суд повністю виправдав члена ВРП Павла Гречківського. У виправдувальному вироку суд визнав провокацію злочину, численні процесуальні зловживання і порушення з боку правоохоронних органів і неприпустимість доказів через порушення підслідності. Справа за ч. 3 ст 15 ч.4 ст 190 (незакінчений замах на шахрайство) розслідувалася в Генеральній прокуратурі з серпня 2016 року.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики