Цензор.НЕТ

23.04.19 08:07

Закон про перейменування УПЦ МП продовжує діяти, незважаючи на рішення окружного адмінсуду Києва, - Парубій

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій вважає абсурдним рішення окружного адміністративного суду Києва щодо перейменування Української православної церкви (Московського патріархату) і наголошує, що закон, який зобов'язує УПЦ (МП) змінити назву, продовжує діяти.

Закон про перейменування УПЦ МП продовжує діяти, незважаючи на рішення окружного адмінсуду Києва, - Парубій

"Рішення окружного суду сьогодні, звичайно, є абсурдом", - сказав він в ефірі програми "Свобода слова" на каналі ICTV у понеділок увечері, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Підкреслюю, закон не скасований, він діє", - заявив спікер.

Як повідомлялося, Окружний адміністративний суд Києва задовольнив заяву Київської митрополії Української православної церкви (Московського патріархату) про забезпечення позову у справі про скасування наказу Міністерства культури України, згідно з яким Київська митрополія УПЦ (МП) має внести зміни у свою назву.

Верховна Рада 20 грудня 2018 року ухвалила закон, який зобов'язує УПЦ (МП) у своїй назві вказати належність до Російської православної церкви. 22 грудня 2018 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон.

Документ передбачає, що релігійна організація, яка входить до структури релігійної організації з центром у державі, котра вчинила військову агресію проти України і тимчасово окупованої її території, зобов'язана в назві відображати належність до такого центру за межами країни. Вона буде зобов'язана у своїй статутній назві повністю вказувати назву тієї організації, частиною якої вона є, і центр якої розташовується за межами України, з допустимим додаванням слів "в Україні".

Відповідно до закону, якщо протягом 4 місяців церква з центром у РФ не подасть на реєстрацію зміни до статуту про перейменування, її статут у цій частині втратить силу.

Мінкультури провело релігієзнавчу експертизу і оприлюднило перелік релігійних організацій, яким необхідно внести зміни у свою назву і статут, указавши в них і УПЦ (МП). Відомство нагадує, що ці організації протягом 3 місяців мають внести до свого статуту зміни в частині перейменування і подати їх на реєстрацію в установленому порядку, а якщо вони не виконуватимуть вимоги закону про перейменування, їхня діяльність може бути припинена рішенням суду.

В УПЦ (МП) стверджують, що вони не підпадають під закон, який зобов'язує релігійні організації вказувати в назві свій релігійний центр, якщо такий розташовується в країні-агресора. Згідно з позицією УПЦ (МП), їхній адміністративний центр розташовується не в Москві, а в Києві, а зв'язок із Москвою у них тільки духовний.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики