Цензор.НЕТ

23.04.19 08:26

Парубій: Ми готуємося 25 квітня проголосувати закон про мову

Верховній Раді залишилося розглянути 290 поправок до закону про мову. У четвер, 25 квітня, парламент може розпочати розгляд цього законопроекту по суті.

Парубій: Ми готуємося 25 квітня проголосувати закон про мову

Про це заявив голова Верховної Ради Андрій Парубій в ефірі програми "Свобода слова" на телеканалі ICTV, передає Цензор.НЕТ.

"Цього тижня ми завершуємо розгляд поправок. Це був дуже довгий процес, але неминучий, бо якщо ми порушили хоч одну норму регламенту, ми маємо ризик отримати рішення Конституційного суду, як було із законом "Ківалова-Колесніченка"", - сказав Парубій.

Він додав, що більшість фракцій висловили підтримку закону про мову.

Нагадаємо, законопроект №5670-д "Про забезпечення функціонування української мови як державної" покликаний врегулювати законодавство України про мову після того, як Конституційний суд скасував ухвалений у 2012 році так званий закон "Ківалова-Колесніченка".

Він передбачав можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%. Низка обласних і місцевих рад визнали російську мову регіональною. Крім того, регіональними в західних областях було визнано угорську, молдавську та румунську мови.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики