Цензор.НЕТ

23.04.19 07:46

У Держреєстрі виборців знищили майже 200 тисяч записів про померлих, - Стельмах

У Держреєстрі виборців від початку 2019 року знищили майже 200 тис. записів про померлих, а реальних "мертвих душ" у списках виборців нарахували близько 300.

У Держреєстрі виборців знищили майже 200 тисяч записів про померлих, - Стельмах

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на ZN.UA, про це поінформував керівник держреєстру Олександр Стельмах.

За його словами, в Держреєстрі закінчився термін зберігання даних щодо 194 тис. 87 виборців. Після першого туру виборів президента України було знищено 38 тис. таких записів.

"Законом про "Державний реєстр виборців" передбачено, що записи про померлих зберігаються п'ять років. Після п'яти років знищуються. Це не "мертві душі", адже цих записів немає і не було в списках виборців", - розповів Стельмах.

Він також зазначив, що перед першим туром виборів у попередні списки могли помилково потрапити близько 300 прізвищ осіб, які насправді померли.

За рішенням ЦВК також вилучено 6 тис. повторних записів про виборців, з яких понад 3 тис. прізвищ знищено в реєстрі від початку квітня.

Раніше повідомлялося, що до списків виборців від часу минулих виборів, а саме - виборів до місцевих рад 2015 року, не вносилися корективи, зокрема з реєстру не були вилучені близько 4% "мертвих душ".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики