Цензор.НЕТ

23.04.19 09:48

Кабмін і "Нафтогаз" домовилися про зниження ціни на газ у травні

Кабінет міністрів і НАК "Нафтогаз України" погодили зниження ціни природного газу для населення і теплової генерації з 1 травня на 3,5% - до 8,247 тис. грн з 8,55 тис. грн.

Кабмін і "Нафтогаз" домовилися про зниження ціни на газ у травні

Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні на сайті компанії.

"За дорученням Кабінету Міністрів України (КМУ) НАК "Нафтогаз України" спільно з представниками уряду розробила новий механізм визначення регульованої ціни, який дозволяє не тільки уникнути підвищення вартості газу для населення та теплової генерації з 1 травня 2019 року, але й зменшити її до рівня 8247 грн за тис. куб. м (кінцева роздрібна ціна)", - зазначається в прес-релізі компанії.

Такі домовленості були досягнуті на нараді за участю прем'єр-міністра Володимира Гройсмана та голови НАК Андрія Коболєва.

В "Нафтогазі" зазначають, що якщо ринкова ціна газу для промислових споживачів є нижчою за встановлену у постанові КМУ від 19.10.18 №867, ціна для населення відповідно знизиться. Якщо ж ринкова ціна газу для промисловості зросте понад визначений урядом рівень, то ціна для населення залишиться на рівні, встановленому постановою.

Зміни до чинних договорів на продаж газу між "Нафтогазом" і всіма контрагентами, які нкупують газ відповідно до спецзобов’язань (PSO, ПСО), будуть внесені протягом травня поточного року.

Нагадаємо, 16 квітня НАК "Нафтогаз" заявив, що не може виконати урядову постанову, якою ціни на газ для населення були знижені в зв'язку з низькими ринковими цінами в Європі.

17 квітня голова Кабінету міністрів Володимир Гройсман заявив, що ініціює розрив контракту з НАК "Нафтогаз" і звільнить керівництво компанії, якщо з 1 травня ціни на газ не будуть знижені.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики