Цензор.НЕТ

23.04.19 10:32

Дебати дивилися 80% українців, більш переконливим називають Зеленського, - опитування. ІНФОГРАФІКА

Дебати між кандидатами в президенти Володимиром Зеленським та Петром Порошенком так чи інакше дивилися або слухали 80% українців.

Як передає Цензор.НЕТ, про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

Четверо з п'яти опитаних заявили, що вони тим чи іншим способом контактували з трансляцією дебатів. Більшість дивилися трансляцію на телебаченні - 58% від усіх опитаних, 20% - дивилися або слухали трансляцію в інтернеті, 1,5% - на радіо, ще 20% не контактували з трансляцією.

Дебати дивилися 80% українців, більш переконливим називають Зеленського, - опитування 01

Близько половини опитаних вважають, що на дебатах переміг Зеленський, 14% - що Порошенко, 33% заявили, що була нічия.

"Звісно, виборці Зеленського і Порошенка по-різному оцінили результат дебатів. Серед виборців Зеленського 76% вважали, що їхній кандидат переміг на дебатах, і тільки 1% - що Порошенко, 20% цього електорату вирішили, що була нічия. Серед виборців Порошенка 52% віддали перемогу своєму кандидату, 4% - Зеленському і 41% вирішили, що була нічия", - йдеться в повідомленні.

Серед тих, хто на момент опитування (20 квітня) ще не визначився з кандидатом, 35% віддали перемогу на дебатах Зеленському, 4% - Порошенку; 50% вирішили, що була нічия.

Дебати дивилися 80% українців, більш переконливим називають Зеленського, - опитування 02

12% учасників опитування заявили, що після дебатів їхнє ставлення до Зеленського погіршилося, а 27% - що покращилося. Щодо Порошенка ставлення 30% респондентів погіршилося, а 7% - покращилося.

Дебати дивилися 80% українців, більш переконливим називають Зеленського, - опитування 03

Дебати дивилися 80% українців, більш переконливим називають Зеленського, - опитування 04

Як зазначають у КМІС, напередодні виборів зросла частка тих, хто схвалює дії та заяви Зеленського, але соціологи більше пов'язують це з представленням команди кандидата в ефірі телеканалу "1+1" за день до виборів.

"Що стосується оцінки дій і заяв Петра Порошенка, то, можливо, дебати дещо збільшили частку тих, хто схвалює його дії та заяви - із 27% до 31%, але частка тих, хто не схвалює його дії і заяви, не змінилася", - йдеться в прес-релізі.

Щодо рейтингів кандидатів, у КМІС вважають, що дебати не мали великого впливу.

"Найімовірніше, в останні два дні перед виборами (п'ятниця і субота) тривала тенденція, розпочата 15-16 квітня: зростання рейтингу Зеленського і зменшення рейтингу Порошенка", - зауважують соціологи.

Із 6 по 20 квітня КМІС провів так зване роллінгове опитування. Опитування здійснювалося щодня, методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово контролюються владою України.

Під час роллінгового опитування було проведено 3600 інтерв'ю (6-18 квітня), похибка вибірки з вірогідністю 0,95 не перевищує 5%. 19 і 20 квітня проведено по 500 інтерв'ю, тобто дані за ці дні можуть аналізуватися як окремі хвилі роллінгу.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики