Цензор.НЕТ

23.04.19 11:50

Рішення щодо "Приватбанку": Судді просять відкрити справу за "тиск і критику" проти Порошенка, Петренка і Смолія

Судді колегії Окружного адміністративного суду Києва, яка ухвалила рішення про визнання незаконною націоналізації "Приватбанку", звернулися до голови Вищої ради правосуддя із заявами про втручання в їхню діяльність, а також до голів Генеральної прокуратури України та Державного бюро розслідування із заявами про вчинення кримінального правопорушення.

Рішення щодо "Приватбанку": Судді просять відкрити справу за "тиск і критику" проти Порошенка, Петренка і Смолія

Про це повідомляється на сайті Окружного адміністративного суду міста Києва, передає Цензор.НЕТ.

"Судді просять почати досудове розслідування щодо глави держави (Петра Порошенка. - Ред.), міністра юстиції (Павла Петренка. - Ред.) та голови НБУ (Якова Смолія. - Ред.), шляхом внесення відповідних відомостей до ЄРДР, за результатами якого винні особи будуть притягнуті до кримінальної відповідальності. Як зауважують судді в своїх заявах, керівництво держави, коментуючи їхнє рішення про визнання незаконною націоналізації "Приватбанку", зробило заяви, які є прямою загрозою судовій системі України, зазіханням на її незалежність і неупередженість", - йдеться в повідомленні.

Судді вважають, що такі дії президента, голів Нацбанку та Мін'юсту були здійснені з метою тиску на склад суду і мають ознаки злочину, передбаченого ч.2 ст.376 Кримінального кодексу України (втручання в діяльність судді з метою перешкодити виконанню ним службових обов'язків або добитися винесення неправосудного рішення, вчинене з використанням службового становища).

Крім цього, судді колегії переконані, що в діях представників влади є склад злочину, передбачений ч.1 ст.109 КК, "оскільки фактично вони спрямовані на узурпацію судової гілки влади, встановлення над нею тотального контролю з метою підпорядкування власної волі, яка прямо суперечить принципам, закріпленим у Конституції України".

Судді вважають, що заяви топ-чиновників були спрямовані, зокрема, на звернення до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККС) без належних на це правових підстав, оскільки законодавчо вони не мають таких повноважень. Судді вважають, що в цих діях є склад злочину за ч.2 ст.344 КК, зокрема незаконний вплив на члена ВККС з метою перешкодити виконанню ними службових обов'язків або добитися ухвалення незаконних рішень з використанням службового становища.

Також судді вважають, що коментуючи рішення суддів, виконавча та законодавча влада "мають уникати критики, яка може підірвати незалежність судової влади або довіру суспільства до неї". "Їм також слід уникати дій, які можуть поставити під сумнів їхнє бажання виконувати рішення суддів, за винятком випадків, коли вони мають намір подати апеляцію", - йдеться в повідомленні.

У своїх заявах до ВРП судді просять вжити реальних заходів для їхнього захисту від дій керівництва держави та унеможливлення повторення таких випадків у майбутньому шляхом звернення до ДБР із заявою про вчинення злочину президентом Петром Порошенком, міністром юстиції Павлом Петренком та головою Національного банку Яковом Смолієм, а також поставлення перед парламентом питання про ініціювання процедури імпічменту нинішнього президента.

Окрім цього, судді просять ВРП звернутися до ВККСУ щодо неприпустимості проведення оцінювання суддів Окружного адміністративного суду міста Києва за наявного конфлікту інтересів "у зв’язку з прямою злочинною вказівкою Президента Петра Порошенка перезавантажити цей суд", повідомляє прес-служба столичного адмінсуду.

Нагадаємо, 18 грудня 2016 року стало відомо, що Кабінет Міністрів ухвалив рішення про націоналізацію "Приватбанку". Перший заступник голови банку заявив, що рішення про передачу "Приватбанку" державі було ухвалено через безпрецедентну інформатаку і загрозу для клієнтів. У "Приватбанку" запевнили, що з грошима на рахунках нічого не станеться: "Це було ключовою умовою переговорів". У свою чергу, голова Мінфіну Данилюк підтвердив: "Гроші вкладників "Приватбанку" в безпеці і захищені державою". За даними НБУ, загальна потреба "Приватбанку" в капіталі становить 148 млрд гривень. У зв'язку з націоналізацією капітал "Приватбанку" збільшувався кілька разів. Держава трьома траншами докапіталізувала "Приватбанк" на 116,8 млрд грн, зокрема ОВДП, прив'язаними до курсу долара.

Окружний адмінсуд Києва 18 квітня 2019 року за позовом Коломойського визнав націоналізацію банку незаконною.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики