Цензор.НЕТ

23.04.19 15:35

Рішення щодо співробітників, які фігурують у розслідуванні BIHUS.INFO, ухвалить дисциплінарна комісія. Внутрішнє розслідування завершено, - НАБУ

Управління внутрішнього контролю Національного антикорупційного бюро України (далі - УВК) завершило розслідування фактів можливих неправомірних дій працівників НАБУ, відомості про яких містить листування, оприлюднене в сюжеті програми BIHUS.INFO.

Рішення щодо співробітників, які фігурують у розслідуванні BIHUS.INFO, ухвалить дисциплінарна комісія. Внутрішнє розслідування завершено, - НАБУ

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє прес-служба НАБУ.

Повідомляється, що висновки розслідування надано Дисциплінарній комісії, яка ухвалюватиме рішення про наявність у діях співробітника НАБУ складу дисциплінарного проступку.

Зазначене службове розслідування УВК розпочали 5 березня за ініціативою Першого заступника Директора НАБУ. На час його проведення Директор НАБУ відсторонив від виконання посадових обов'язків трьох співробітників Національного бюро, згаданих у дипломатичному листуванні, оприлюдненому журналістами, а саме: керівника Головного підрозділу детективів і двох детективів цього ж підрозділу.

Про результати службового розслідування УВК також поінформує Державне бюро розслідувань і Національне агентство з питань запобігання корупції.

Також у НАБУ нагадали хронологію подій:

- 11 березня 2019 р. - BIHUS.INFO оприлюднює листування за участю детективів НАБУ . Журналісти припускають, що співробітники НАБУ могли покривати корупційні схеми в оборонній сфері. Ще до виходу цього сюжету Перший заступник Директора НАБУ Гізо Углава ініціює службове розслідування. Управління внутрішнього контролю НАБУ (УВК) розпочало його 5 березня, тобто майже за тиждень до оприлюднення журналістами контроверсійних фактів щодо співробітників НАБУ.
- 5 березня - 4 квітня - УВК здійснює службове розслідування. На цей час Директор НАБУ відсторонює від посадових обов'язків керівника Головного підрозділу детективів та двох детективів цього підрозділу - учасників оприлюдненого листування.
- 5-12 квітня - фігуранти службового розслідування ознайомлюються з його висновками.
- 15 квітня - Директор НАБУ розглянув висновок службового розслідування.
- 16 квітня - матеріали службового розслідування УВК направляє Дисциплінарній комісії. Ближчим часом Дисциплінарна комісія має розглянути висновок та ухвалити рішення.

Крім того, в НАБУ наголосили на кількох, на їхню думку, важливих фактах:

 1. Під час службового розслідування УВК перевіряло можливі неправомірні дії працівників НАБУ за п'ятьма напрямками, а саме:
  - листування НАБУ з ДК "Укроборонпром" та компанії Оптимумспецдеталь" стосовно останньої;
  - приховування матеріалів листування;
  - можливе розголошення працівниками НАБУ даних листування стороннім особам;
  - можливе отримання подарунків;
  - можливі неправомірні дій під час розслідування справи щодо ПАТ "Укрзалізниці".

Усі ці події відбулись у 2016-2017 роках.

 1. Службове розслідування здійснювали п'ять детективів УВК.
 2. Проведено 23 опитувань, у т.ч. колишніх співробітників НАБУ, що дозволило відтворити події дворічної давнини.
 3. Опрацьовано великий обсяг документів: матеріали службового розслідування - понад 1000 аркушів.

Як зазначили в НАБУ, незалежність та об'єктивність службового розслідування гарантують:

1. Особливий статус Управління внутрішнього контролю, яке напряму підпорядковується Директору НАБУ - ніхто в Бюро не може давати вказівки УВК.
2. Висновок службового розслідування погоджує керівник УВК. Затвердження висновку Директором НАБУ чи утримання від його затвердження не впливає на зміст висновку та не є перешкодою для розгляду Дисциплінарною комісією.
3. Рішення про наявність складу дисциплінарного проступку в діях співробітників НАБУ ухвалює Дисциплінарна комісія, до складу якої входять представники громадськості - члени Ради громадського контролю при НАБУ.

Довідка: Дисциплінарна комісія розглядає питання застосування дисциплінарних стягнень до працівників Національного бюро. До складу цієї комісії входять п'ять осіб, двоє з яких є представниками громадськості в особі делегованих членів Ради громадського контролю при НАБУ.

Дисциплінарна комісія на підставі службового розслідування, яке здійснюється підрозділом внутрішнього контролю, складає висновок про наявність чи відсутність у діях працівника Національного бюро дисциплінарного проступку і підстав для його притягнення до дисциплінарної відповідальності з визначенням рекомендованого виду дисциплінарного стягнення.

Рішення про застосування дисциплінарного стягнення на підставі висновку Дисциплінарної комісії ухвалює Директор Національного бюро. Зазначене рішення може бути оскаржене в суді (докладніше - ст. 28 Закону України "Про Національне антикорупційне бюро України").

Нагадаємо, 25 лютого команда "Bihus.info" опублікувала розслідування, в якому йдеться про схеми розкрадання в оборонному комплексі України. Фігурантом розслідування є син заступника секретаря РНБО Олега Гладковського.

Концерн "Укроборонпром" і заступник секретаря РНБО Олег Гладковський планують подавати до суду на авторів розслідування.

Президент Петро Порошенко призупинив повноваження першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського, а 4 березня звільнив його з посади.

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що розслідування журналістів про розкрадання в оборонній сфері збіглося за часом із закінчення слідства ГПУ.

4 березня вийшла третя частина розслідування. За даними журналістів, схема Гладковського-Жукова принесла учасникам $300 тисяч на висотомірах для ремонту двох казахських АН-26 у 2016 році.

Президент Петро Порошенко заявив про проведення міжнародного аудиту в ДК "Укроборонпром".

7 березня Національне антикорупційне бюро України провело низку обшуків у фігурантів журналістського розслідування про корупцію в оборонно-промисловому комплексі країни, зокрема за місцем проживання колишнього першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського і його сина Ігоря.

9 березня "Національний корпус" і "Національні дружини" організували в центрі Києва акцію протесту проти корупції в "Укроборонпромі". Біля будівлі Адміністрації Президента мітинг переріс у сутички. Постраждало троє силовиків. Одного із них доставили у лікарню з хімічним опіком очей.

Пізніше представники "Національного корпусу" спробували прорватися до президента Петра Порошенка, який виступав у центрі Черкас. За даними Нацполіції, унаслідок дій "Нацкорпусу" постраждали 22 поліцейські.

11 березня вийшла четверта частина розслідування Bihus.info, в якій розповідається про те, що всі слідчі органи, які мають розслідувати розкрадання на оборонці, знали про нього. Журналісти стверджують, що в Генпрокуратурі, Військовій прокуратурі, Службі безпеки, ДФС і НАБУ неодноразово порушували кримінальні провадження, але закривали їх за хабарі.

Рішення щодо співробітників, які фігурують у розслідуванні BIHUS.INFO, ухвалить дисциплінарна комісія. Внутрішнє розслідування завершено, - НАБУ 01
Рішення щодо співробітників, які фігурують у розслідуванні BIHUS.INFO, ухвалить дисциплінарна комісія. Внутрішнє розслідування завершено, - НАБУ 02

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики