Цензор.НЕТ

23.04.19 16:30

З Росією у нас дипвідносини є? Торгівля є? Чому з Кримом не може бути економічних відносин? - Кравчук виступив проти блокади окупованого півострова

Перший президент України Леонід Кравчук вважає, що якщо Україну повністю "відрізати" від громадян, які проживають в окупованому Криму, то "вони звикнуть, що України немає з ними".

З Росією у нас дипвідносини є? Торгівля є? Чому з Кримом не може бути економічних відносин? - Кравчук виступив проти блокади окупованого півострова

Про це він заявив у коментарі "Цензор.НЕТ".

Сьогодні російські ЗМІ оприлюднили інтерв'ю Кравчука, в якому він порадив переможцю виборів президента України Володимиру Зеленському вирішувати питання з окупованим Кримом "цивілізованим ринковим шляхом".

"Україна ні за яких обставин не погодиться визнати, що Крим - не український. Але потрібно робити так, щоб наші відносини з людьми, що живуть у Криму, були людськими. Необхідно знімати всі блокади. Питання, пов'язані з водою, електроенергією і так далі, мають вирішуватися цивілізованим ринковим шляхом. Якщо ми налагодимо нормальні відносини з жителями Криму, думаю, поступово ми ці відносини будемо поглиблювати, розвивати і прийдемо до якихось правильних висновків", - сказав політик російському агентству РІА "Новости".

У коментарі "Цензор.НЕТ" Кравчук підтвердив озвучену тезу, пояснивши свою позицію щодо блокади Криму.

"Є моя принципова позиція. Якщо ми хочемо і віримо, і прагнемо до того, щоб Крим повернувся в лоно України (я в це вірю і ніколи не погоджуся з тим, що Крим буде російським, Крим був, є і залишається українським), але люди, які там живуть, вони мають відчути, що Україна їх не забуває, що вона постійно з ним і перебуває в контакті. Який це контакт? Політичний, пропагандистський, радіо, газети, і економічний. Наприклад, питання води ... питання електроенергії. Я вважаю, що відносини між населенням Криму та українськими областями мусять налагоджуватися, щоб ми постійно впливали якимось чином на тих людей, які живуть у Криму, і на котрих ми сподіваємося, що вони рано чи пізно стануть у системі України", - заявив перший президент України.

"Ми не можемо забувати про них. Щодо блокади. З Росією у нас дипломатичні відносини є? Торгівля є? І ні у кого немає "гострих питань". Значить на сьогодні Україна зацікавлена, щоб такі відносини, торговельні та інші, існували. Так чому з Кримом не може бути торгово-економічних відносин у рамках цивілізованих ринкових відносин. тому я виступаю за те, щоб ми не забували, що Крим наш, і кримчани не забували про те, що вони українські. А якщо ми від них повністю "відріжемося", не будемо взагалі впливати на цих українських громадян, то вони звикнуть, що України немає з ними", - резюмував Кравчук.

Нагадаємо, Росія окупувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Окупація півострова Росією не визнається Україною і більшістю країн світу. Зараз між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострів.

До анексії вода, що надходила з материкової частини України через Північно-Кримський канал, що йде від Дніпра, забезпечувала до 85% потреб півострова. Навесні 2014 року подання води по каналу було припинено за рішенням української влади.

20 вересня 2015 року розпочалася безстрокова акція блокування вантажного транспорту, який прямує до Криму з продуктами і товарами, ініційована лідерами кримських татар. В кінці листопада почалася й енергетична блокада Криму.

В середині січня 2016 року акція щодо блокади Криму змінила формат. Її учасники спільно з українськими прикордонниками несуть службу в складі об'єднання "Аскер".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики