Цензор.НЕТ

23.04.19 17:36

"25% - це голосування людей, які знають альтернативу", - письменник Бондар відповів журналістці Сергацковій на критику виборців Порошенка

Український письменник і перекладач Андрій Бондар прокоментував колонку журналістки Катерини Сергацкової, де вона розкритикувала виборців діючого президента Петра Порошенка.

"25% - це голосування людей, які знають альтернативу", - письменник Бондар відповів журналістці Сергацковій на критику виборців Порошенка

Як повідомляє Цензор.НЕТ, письменник у Facebook звинуватив Сергацкову в узагальненні, перебільшенні і спотворенні.

"Що не візьми в цій статті, за кожним пунктом як не узагальнення, то перебільшення, перекручення або просто бажання копнути", - написав Бондар.

Його обурило таке твердження журналістки: "Якщо ви вважаєте себе елітою громадянського суспільства, чи не означає це, що ваша робота полягає в тому, щоб представляти інтереси тієї частини суспільства, яка потребує підтримки?"

"Катю, від себе скажу. Моя робота, хоч це, можливо, і парадоксально прозвучить, полягає в тому, щоби робити свою роботу. Вона, ця робота, цілком конкретна і має певні усталені форми. Я пишу і перекладаю. А от інтереси тих, хто потребує підтримки, представляють соціальні служби, громадські організації і політичні партії", - каже письменник.

Він зазначив, що не вважає себе елітою.

"І ні, я не вважаю себе елітою. Мені 45 років, тобто трохи пожив. І все моє свідоме життя – це одна велика каторжна праця без жодних видимих чи символічних привілеїв від держави чи суспільства за будь-якої влади без винятку, включно з тією, що відходить. І мені нічого не треба. У мене просте бажання-мінімум: дайте мені жити, не вбивайте. Все. І те, що я можу сказати людям, які потребують підтримки, їм не сподобається", - зазначив Андрій Бондар.

"Бо я їм скажу все те, що протягом усього свідомого життя кажу собі: не вірте обіцянкам, не вимикайте критичного мислення, читайте, розвивайтеся, не купуйтеся на дешеві трюки, не зачаровуйтеся, ніхто, крім вас самих, вам нічого не дасть. Міг би багато ще чогось сказати – і про причинно-наслідкові зв'язки, і про логіку, і про маніпуляції. Але все це сірий шум. Бо нормального каналу зв'язку між тими, кого ти з легкою зневагою кличеш елітою, і так званими "простими людьми" ТМ не існує і не існувало ніколи", - додав він.

Письменник пояснює це тим, що "люди слухають і дивляться телевізор, принципово не звертають уваги на слова цих дивних і жалюгідних окулярників, хоч ти кричи, хоч танцюй, хоч вовком вий".

"Їх так навчили. Вони просто ніколи в житті не чули її, цю еліту. І не збираються. Реальна еліта для них – не ті, кого ти називаєш елітою, а ті, кого показує олігархічний телевізор, кого наймають в якості мандрівних політологічних експертів і різних політичних попок різного рівня розвитку і походження", - написав Андрій Бондар.

"І ми аж ніяк не еліта в тому сенсі, який ти маєш на увазі. Ми – такі самі люди, як і решта. Пролетарі розумової праці, яких ніколи ніхто не слухав, крім горстки, "малесенької щопти". Читала поезію Стуса? Це поет наш такий. І виходили ми на Майдан і мерзли там, і вмирали не як еліта, а як частина недобитого за сотні років народу. І наша біда в тому, що ми позначені жахливою родовою плямою "неформату" в усіх сенсах. Знаєш, як воно – жити у країні, на 95% поглинутій чужим мовно-інформаційним полем упродовж кількох століть? Не знаєш і ніколи не знатимеш. Твоє щастя", - додав він.

Письменник переконаний, що "25% – це недобитки, яких неможливо звести до якогось одного визначення за якимись параметрами, крім одного".

"За останні роки ми відчули, що може щось змінитися, може бути якось не так, як було все життя – моє і всіх поколінь тих, що жили переді мною. І є страх усю цю надію втратити. Ні, навіть не здобутки. Надію. Бо 25% – це голосування людей, які знають альтернативу. Вона в їхній пам'яті, в кошмарних снах про втрачену землю, відібране життя і спухлих від голоду дітей. Тільки за те, що ти якийсь не такий, як комусь треба", - написав Бондар.

"Тому твій зверхній тон і ці всі риторичні прийоми з докорами, що тобі попалися якісь не такі нові співвітчизники, які тебе, мудрооку, не розуміють, а роблять і говорять щось не так, можеш залишити для своїх колишніх земляків з РФ. Думаю, з тамтешньою елітою – без лапок – ти знайдеш набагато більше точок дотику. А ми не еліта. Звичайні недобитки, які до кінця чіплятимуться за свою землю і волю", - додав український письменник

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики