Цензор.НЕТ

23.04.19 19:09

Слідство у РФ дозволило деяким українським морякам вперше зателефонувати додому, - Полозов

Адвокат Микола Полозов повідомив, що в Російській Федераци слідство вперше дозволило зробити телефонний дзвінок рідним частині українських військовополонених моряків.

Слідство у РФ дозволило деяким українським морякам вперше зателефонувати додому, - Полозов

Про це він написав у Facebook, передає Цензор.НЕТ.

Полозов зазначив, що впродовж майже 5 місяців слідство не давало дозволу військовополоненим на здійснення побачень із рідними, а також дозволів на телефонні переговори.

"Сьогодні стало відомо, що стосовно деяких військовополонених слідство прийнято рішення дозволити здійснення телефонного дзвінка додому. Ми розраховуємо, що слідство прийме таке рішення стосовно кожного з 24 військовополонених українських моряків, і вони зможуть хоча б по телефону почути голоси своїх рідних і близьких" , - написав Полозов.

Також адвокат розповів, що стосовно військовополонених українських моряків тривають слідчі дії.

"Проводиться ознайомлення військовополонених та їхніх адвокатів із постановами про призначення технічних експертиз артилерійського озброєння МБАК "Бердянськ" і "Нікополь". Також слідство призначило ще одну експертизу - ситуаційну і пред'являє для ознайомлення постанову про її призначення. Слідчі дії здійснюватимуться до кінця квітня, а також між травневими святами", - зазначив Полозов.

Слідство у РФ дозволило деяким українським морякам вперше зателефонувати додому, - Полозов 01

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

15 і 16 січня Лефортовський суд РФ ухвалив рішення про продовження на три місяці терміну арешту 24 полонених українських моряків. Таким чином, під арештом вони залишаться щонайменше до кінця квітня.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики