Цензор.НЕТ

23.04.19 19:44

Філарет нагородив кримінального авторитета Нарика Орденом Святого Архистратига Михаїла. ФОТО

Олександра Петровського, відомого як кримінальний авторитет Нарик, нагороджено Орденом Святого Архистратига Михаїла I-го ступеня.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це йдеться на сторінці Міжнародного благодійного фонду Олександра Петровського "Солідарність".

Як зазначив у своїй промові Філарет, "це нагорода за відродження духовності в Україні та утвердження Помісної Православної Церкви. За період нашого 20-річного знайомства, Ви завжди підтримували Українську православну церкву і ми пишаємося тими церквами, які ви побудували в Дніпрі".

Філарет нагородив кримінального авторитета Нарика Орденом Святого Архистратига Михаїла 01

Філарет нагородив кримінального авторитета Нарика Орденом Святого Архистратига Михаїла 02
Філарет нагородив кримінального авторитета Нарика Орденом Святого Архистратига Михаїла 03

Філарет нагородив кримінального авторитета Нарика Орденом Святого Архистратига Михаїла 04

Філарет нагородив кримінального авторитета Нарика Орденом Святого Архистратига Михаїла 05

Нагадаємо, під час підписання Томосу про автокефалію Православної церкви України в Стамбулі був присутній дніпровський бізнесмен Олександр Петровський, якого в ЗМІ називали кримінальним авторитетом на прізвисько Нарик. Людину, схожу на Петровського, зафіксовано на знімку зі Стамбула поруч зі спікером Верховної Ради Андрієм Парубієм.

Раніше Петровський "прославився", коли сфотографувався в храмі з кубком Ліги чемпіонів у Дніпрі. Футбольний трофей привіз його сват - президент ФФУ, депутат фракції "Блок Петра Порошенка" Олександр Павелко.

Також голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов виставляв у соцмережах фотографії з Олександром Петровським.

Як з'ясувала журналістка "НВ" Христина Бердинських, Петровський виграв кілька судових процесів - як проти самого Луценка, так і проти журналістів, за підсумками яких суд заборонив називати бізнесмена "Нариком", "керівником організованого злочинного угруповання" або "кримінальним авторитетом".

Крім того, 24 серпня 2017 року Петровський був нагороджений відзнакою Президента України "Хрест Степана Мазепи", а 20 жовтня 2017 року на Петровського був оформлений нагородний пістолет "Глок 17" від міністра оборони Степана Полторака.

На думку головного редактора Юрія Бутусова, резонанс виник не через те, що Петровський ступив на шлях виправлення, не тому, що він фінансує різні релігійні конфесії і благодійні фонди, а тому, що він вирішив напрацьовані зв'язки конвертувати в політичну кар'єру, стати публічною особою держави - але при цьому правоохоронні органи розглядають його не як "колишнього" "авторитета", а як "діючого".

Раніше, 15 жовтня 2010 року, нинішній генеральний прокурор Юрій Луценко сказав так: "Дуже шкода, але українське суспільство спокійно спостерігає очевидні сигнали кримінального відродження... З-за кордону повернувся розгромлений у 2005-2006 роках кримінальний авторитет Дніпропетровська "Нарик", і ми бачимо в Дніпропетровську вже наслідки - вибухи, рекет, рейдерство. Також відбувається реабілітація, я б сказав, другого за жорстокістю кримінального угруповання Одещини - кримінального авторитета "Ангела", довірені особи якого рухаються навіть у владу, скажімо, у списках Партії регіонів в Одеську міськраду, іде активний представник "Ангела". Нагадаю, що на рахунку цієї групи 47 трупів, 7 з яких замовлені прямо з тюрми. До того ж два злочини були скоєні цією бандою проти слідчої з особливо важливих справ Генеральної прокуратури Галини Климович".

Водночас, суд оштрафував Юрія Бутусова на 357 тис. грн за публікацію в соцмережах, де міститься фотографія президента Петра Порошенка і кримінального авторитета Нарика і цитата Генерального прокурора Юрія Луценка ("Петровський, відомий у певних колах під ім'ям Нарик, проходив за матеріалами МВС як лідер організованого злочинного угруповання. Пік активності цієї ОПГ припадав на період 2000-2004 років. У 2005 році він залишив територію України, деякі члени його угруповання були затримані, а саме угруповання було фактично розгромлене").

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики