Цензор.НЕТ

23.04.19 22:24

Перенесення Адміністрації президента з Банкової обійдеться в десятки мільйонів доларів, - екс-заступник голови АП Шимків

Колишній заступник глави Адміністрації президента Дмитро Шимків розповів, яким чином може пройти перенесення АП з вулиці Банкової.

Перенесення Адміністрації президента з Банкової обійдеться в десятки мільйонів доларів, - екс-заступник голови АП Шимків

Про це він повідомив в інтерв'ю УП, передає Цензор.НЕТ.

"Це десятки мільйонів доларів. Треба ж побудувати нову інфраструктуру. Хтось каже, що ось є коворкінг-спейс. Але треба розуміти, що ви приїжджаєте і платите оренду, користуєтеся їхньою інфраструктурою, і зазвичай не 427 осіб", - пояснив він.

За його словами, теоретично можливо перевезти все з АП, але на це необхідно витратити час і ресурси.

"Ви маєте порахувати, скільки коштуватиме оренда, скільки коштуватиме фітаут, перевезення, і вам же треба буде десь жити, поки новий офіс будується або організовується", - говорить екс-заступник глави АП.

Він висловив припущення, що переїзд можна організувати за рік. Однак залишається питання грошей і бюджету.

"Це можна зробити або за чиїсь гроші, або за гроші бюджету. Цього року, наскільки я знаю, таких витрат у держбюджеті не передбачено. А плюс все має робитися на конкурсній основі, через тендери на ПроЗорро. Багато хто з власників елітної нерухомості захоче здати своє приміщення президенту. Хоча інші люди з цих бізнес-центрів будуть "у захваті", бо з'являться рамки, контроль, допуск, обмеження", - зазначив Шимків.

Також він зазначив інші аспекти, які ускладнюють переїзд. Серед них - пошук будівлі з великими залами для проведення зустрічей і прийняття делегацій та іноземних колег, пошук місця для архіву з документами, бібліотеки, кабінетів для 400 співробітників, встановлення спеціально обладнаних кімнат із додатковим обладнанням, яке не дозволяє знімати аудіо чи будь-який інший сигнал, а також можливість судових позовів від співробітників АП на основі "суттєвих змін умов праці".

"Наприклад, засідання РНБО має таку вимогу. Є обладнання, яке захищає такі засідання. Ми розуміємо, що президент обговорює критичні питання. Це не просто "пацани зібралися поговорити". Це питання, що стосуються безпеки, розвідки, військових дій - купа всього", - пояснив Шимків.

Так само він згадав про важливість фізичних переходів, які дозволяють переміщатися між Адміністрацією, Кабінетом Міністрів, Верховною Радою.

"Це ж треба постійно переїжджати то в АП, то в Кабмін, то в Раду. Все це має бути поруч чисто фізично, щоб цей процес міг відбуватися. Все ж ці переміщення займають час. Не можна брати одну структуру і розглядати її у відриві від інших. Це популізм!", - підкреслив він.

За його словами, коли Порошенко став президентом, в його оточенні теж говорили про переїзд.

"Взагалі ідея переїзду Адміністрації президента не нова. Її активно просував і був драйвером Борис Ложкін. Ми дискутували про це, і у Бориса була улюблена теза, що "я хочу бачити тут (в будівлі на Банковій - Ред.) Hilton або Marriott, а ми маємо бути десь, де є простір". Оскільки Олександр Данилюк був тоді на багатьох наших нарадах, а зараз зі штабу Зеленського звучать слова про Hilton або Marriott, то я розумію, як ця теза потрапила в той штаб", - зазначив Шимків.

Він розповів, що тоді у Порошенка розглядали всі варіанти і рахували витрати. Однак вирішили не переїжджати, бо це виявилося занадто дорого.

"Повірте, всі хотіли переїхати. На всіх тисне ця будівля", - сказав Шимків.

Нагадаємо, напередодні другого туру кандидат у президенти Володимир Зеленський заявив про намір перенести Адміністрацію президента з вул. Банкової в Києві в разі обрання главою держави. В Управлінні держохорони заявили, що готові до перенесення Адміністрації президента з вулиці Банкової в Києві, ініційованого Володимиром Зеленським, але кажуть, що це "не найкращий варіант".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики