Цензор.НЕТ

23.04.19 22:42

Версія про причетність Тюріна до вбивства Вороненкова ґрунтується на доказах слідства, а не на свідченнях Максакової, - прокуратура

У справі вбивства екс-депутата Держдуми РФ Дениса Вороненкова версія про причетність спецслужб Росії базується на доказах, які були зібрані слідством, а не на показах вдови.

Версія про причетність Тюріна до вбивства Вороненкова ґрунтується на доказах слідства, а не на свідченнях Максакової, - прокуратура

Про це "Українській правді" розповіла 23 квітня прес-секретар прокуратури Києва Надія Максимець, інформує Цензор.НЕТ.

"Слідство свою версію не вибудовувало на показах Максакової, а розглядало всі, і в решті остаточна версія, яка пов’язана з Тюріним (головний підозрюваний в організації вбивства Вороненкова, екс-чоловік Максакової – ред.), ґрунтується виключно на доказах, які були зібрані слідством відносно виконавців, організаторів та замовника цього вбивства", – наголосила вона.

Максимець нагадала, що саме столична прокуратура вела слідство у цій справі.

Крім цього речниця столичної прокуратури додала, що до останнього часу Максакова у розмові зі слідчими не відмовлялась від версії причетності Тюріна."Є відеозапис її допиту, під час якого вона давала інші покази. І ми здивовані її нинішнім виступом у суді", – сказала Максимець.

Речниця прокуратури звернула увагу, що 23 квітня Максакова завітала на засідання суду у провадженні, яке стосується ймовірних виконавців убивства Вороненкова, а не замовника.

"Матеріали щодо замовника та організатора вбивства (Володимир Тюрін та Юрій Василенко – ред.) виділені в окреме кримінальне провадження і досудове слідство у ньому триває. Підозри їм оголошено", – наголосила Максимець.

Нагадаємо, 23 квітня вдова Вороненкова Марія Максакова заявила про непричетність до вбивства її екс-чоловіка Тюріна, чим повністю спростовує версію Генеральної прокуратури України.

Нагадаємо, 23 березня 2017 року Києві застрелили колишнього депутата російського парламенту Дениса Вороненкова.

У травні 2018 року слідство у цій справі було завершено. Повідомлено про підозру організатору і п'ятьом учасникам. Їхні дії кваліфіковано за пп. 6, 11, 12 ст. 115, ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України. Всі учасники злочинної групи, залежно від відведеної ролі, здійснювали організацію та підготовку до злочину, яка включала оренду квартир, автомобілів, зовнішнє спостереження за жертвою тощо.

Прокуратура оголосила про підозру в співучасті у вбивстві екс-депутату Держдуми РФ Ярославу Тарасенку - за ч. 5 ст. 27, п. 6, 11, 12 ч. 2 ст. 115, ч. 1 ст. 263 КК України і Олександру Лосю - за ч. 5 ст. 27, п. 6, 11, 12 ч. 2 ст. 115 КК України. Вони обоє перебувають під вартою.

Матеріали щодо організатора вбивства - громадянина РФ Володимира Тюріна і двох інших співучасників злочину, які перебувають у розшуку, виділені в окреме провадження, досудове розслідування в якому триває.

За даними Генпрокуратури, вбивство екс-депутата Держдуми РФ Дениса Вороненкова організувала ФСБ через російського кримінального авторитета Володимира Тюріна.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики