Цензор.НЕТ

23.04.19 23:00

Парламенту залишилося розглянути 107 поправок до "мовного закону"

Верховна Рада на пленарному засіданні у вівторок зупинилася на 1975 поправці до законопроекту про забезпечення функціонування української мови як державної. Залишилося розглянути 107 поправок і ВР має встигнути пройти їх у середу.

Парламенту залишилося розглянути 107 поправок до "мовного закону"

Про це заявив глава парламенту Андрій Парубій, закриваючи вечірнє засідання ВР, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

Також Парубій повідомив, що відбудеться відкрите засідання Комітету з питань культури і духовності, на яке запрошуються представники всіх фракцій і всі, хто причетний до прийняття закону.

"Нам дуже важливо, щоб процес відбувався максимально прозоро, щоб ми знайшли всі компромісні позиції і виклали їх в один документ. Я зобов’язуюсь цей документ вислати кожному народному депутату. Що важливо для мене - щоб у день голосування ніхто не міг сказати, що він не знає за що голосує, щоб у день голосування кожен мав змогу ознайомитися і знати предмет голосування. І говорю вам відверто, нам потрібно буде зібрати всі голоси, які є", - сказав Парубій.

Разом з тим він звернувся до депутатів із закликом відмовитися від відпусток і відряджень у четвер.

"Жодних відпусток, жодних відряджень! До мене приходило кілька депутатів із відпустками - відкладіть: невідомо, коли і як ми зможемо вийти на таке історичне рішення. Хай усі до одного будуть у залі. І я впевнений, ми зберемося, впевнений Україна переможе", - зазначив Парубій.

Як запевнив у коментарі Цензор.НЕТ глава Комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький, до четверга парламентарії встигнуть розглянути всі поправки.

Нагадаємо, Верховна Рада 4 жовтня 2018 року після складних дискусій прийняла в першому читанні проект закону про мову. Документ визначає українську мову єдиною державною і містить перелік громадян, які зобов'язані нею володіти.

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто різко розкритикував мовний закон, заявивши, що він є складовою частиною антиугорської кампанії в Україні. Сійярто пообіцяв не знімати "блокаду" євроінтеграційних прагнень України. У МЗС РФ заявили, що новим законом про українську мову Київ продовжує "тотальну українізацію суспільства всупереч правовим нормам" і "обмежує права мільйонів громадян". Євросоюз наполягав, що законопроект "Про забезпечення функціонування української мови як державної" має відповідати міжнародним нормам і зобов'язанням України.

Верховна Рада почала розглядати в другому читанні законопроект №5670-д про забезпечення функціонування української мови як державної на пленарному засіданні 28 лютого. Всього до другого читання законопроекту депутати внесли 2082 поправки.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики