Цензор.НЕТ

24.04.19 09:34

ОБСЄ виступає за відправлення на Донбас спільного миротворчого контингенту ООН та ОБСЄ, - Гремінгер

Генсек ОБСЄ Томас Гремінгер розраховує, що обрання нового президента України дасть імпульс до вирішення конфлікту на сході країни.

ОБСЄ виступає за відправлення на Донбас спільного миротворчого контингенту ООН та ОБСЄ, - Гремінгер

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це він повідомив журналістам.

"Подивимося, чи виникне нова можливість у зв'язку з розвитком ситуації в Україні, обранням нового президента. Я сподіваюся, що це стане імпульсом, який дозволив би реалізувати Мінські домовленості", - сказав Гремінгер.

Він зазначив, що ОБСЄ виступає за те, щоб на Донбас було направлено спільний миротворчий контингент ООН та ОБСЄ.

"Ми пропонували такий варіант, але на цей момент є дуже різні пропозиції: російські пропозиції, пропозиції України та США, і поки ми не можемо зблизити позиції, у нас не буде можливості для прийняття резолюції Радбезу ООН, яка має бути базою такої операції. Наразі позиції надто різняться", - додав Гремінгер.

Нагадаємо, в жовтні 2018 року МінТОТ розробило приблизну модель миротворчої місії на Донбасі.

26 вересня Порошенко закликав Організацію Об'єднаних Націй ввести миротворчу місію на Донбас у рамках одного із заходів 73-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН.

29 вересня 2018 року Президент України Петро Порошенко заявив, що Україна, Німеччина, Франція і США майже готові вносити на голосування Ради Безпеки ООН проект резолюції про введення миротворців ООН на Донбасі.

Спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер повідомив, що Швеція, Фінляндія, Австрія, Білорусь, Сербія і Туреччина вже заявили про готовність взяти участь у миротворчій місії ООН на Донбасі. Ідею введення миротворців підтримав президент Польщі Анджей Дуда. Порошенко заявляв, що в миротворчій місії на Донбасі готові взяти участь понад 40 країн.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики