Цензор.НЕТ

24.04.19 13:06

Закон про кримінальні проступки опубліковано в "Голосі України": п'яну їзду криміналізують уже з 1 січня 2020 року

Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних злочинів" опубліковано в газеті "Голос України". Він набуде чинності з 1 січня 2020 року.

Закон про кримінальні проступки опубліковано в "Голосі України": п'яну їзду криміналізують уже з 1 січня 2020 року

Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

Відповідно до закону, кримінальним проступком є ​​діяння (дія або бездіяльність), за вчинення якого передбачено основне покарання у вигляді штрафу в розмірі не більш ніж 3 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (зараз - 51 000 гривень) або інше покарання, не пов'язане з позбавленням волі.

Крім того, ухвалений закон вносить норму про керування транспортом у стані сп'яніння до Кримінального кодексу, зробивши це кримінальним проступком (покарання - штраф 17-34 тис. грн і заборона керувати автомобілем до трьох років, а у разі повторного порушення - до 51 тис. грн із забороною керувати від 2 до 3 років).

До кримінальних проступків також належатимуть такі поширені злочини, як крадіжки, шахрайство, незаконні дії з наркотичними засобами без мети збуту, хуліганство тощо.

Проводити розслідування кримінальних проступків будуть дізнавачі (посадові особи підрозділів дізнання органу Національної поліції).

Розслідування кримінальних проступків здійснюватиметься у формі дізнання зі спрощенням процедури, включно зі скороченими термінами - не більш ніж 72 години з моменту повідомлення особи про підозру або затримання, або в інших випадках на термін до 1 місяця.

Якщо випадок невідкладний, дізнавач поліції може до внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань оглянути місце події; зафіксувати пояснення; провести медичний огляд; отримати висновок спеціаліста і зняти показники технічних приладів і технічних засобів; вилучити знаряддя вчинення проступку, речі та документи.

Відповідно до закону, прокурор зобов'язаний не пізніше 3 днів після отримання повідомлення повідомити про підозру особі разом з матеріалами дізнання (а якщо затримали нетверезого підозрюваного - протягом 24 годин), або закрити кримінальне провадження, або повернути матеріали дізнавачу і продовжити термін дізнання, або звернутися в суд з обвинувальним актом.

Суд, отримавши обвинувальний акт вчинення кримінального проступку, має протягом 5 днів призначити судовий розгляд.

Якщо обвинувачений не заперечує встановлені обставини порушення та згоден з розглядом обвинувального акта, суд розглядає обвинувальний акт за відсутності учасників судового провадження.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики