Цензор.НЕТ

24.04.19 12:42

Винзаводи в окупованому Криму можуть зупинитися через санкції: бракує пляшок

В одній з двох компаній, які поставляли виноробам скляну тару, акціонери і топ-менеджмент стали американськими. Ця компанія відмовилася постачати пляшки на окупований півострів через санкції.

Винзаводи в окупованому Криму можуть зупинитися через санкції: бракує пляшок

Голова асоціації виноградарів і виноробів "Севастополь" Олексій Липко відправив депутату Держдуми Дмитру Білику лист про ризик зупинки кримських виноробних підприємств на термін від шести до дев'яти місяців. Про це Цензор.НЕТ повідомляє з посиланням на РБК.

Загроза зупинки виникла через виробника скляних пляшок. Після закриття поставок скляної тари з України постачанням кримських виноробів займалися переважно два підприємства - "Русджам" і АТ "Кавмінскло".

Проблеми з тарою почалися після того, як у "Кавмінскло" змінився акціонер. "В результаті операції з продажу групи компаній контроль перейшов до американських акціонерів. Слідом за зміною акціонерів пішла і зміна гендиректора компанії", - пише глава асоціації. Новий топ-менеджер Александрс Павловс повідомив, що, "з огляду на економічні санкції, введені США проти Криму, він зупиняє будь-яку співпрацю зі споживачами пляшки, розташованими в Криму".

В результаті виробники вина, серед яких великі приватні і держкомпанії "Массандра", "Новий Світ", "Інкерман" і Севастопольський винний завод, "зазнають колосальні збитки у зв'язку з зупинкою виробництва в самий розпал туристичного сезону в Криму", свідчить Липко.

За даними одного зі співрозмовників РБК у виноробної галузі, до Криму щорічно поставлялося не менше 30 млн пляшок, вироблених "Кавмінскло". За інформацією іншого джерела на ринку, мова може йти про 35-40 млн пляшок.

Як пояснює Олексій Липко, швидко знайти нового постачальника скла підприємствам проблематично: пляшки розробляються на підприємстві спеціально під замовника, у них певна форма, і, щоб замовити їх на іншому підприємстві, потрібно витратити час, а цикл виробництва у великих виноробних підприємств практично безперервний. "З часом, можливо, їм вдасться замінити виробника тари, але на цей час виробництво буде припинено", - песимістично вказує Липко. Також він зазначив, що така ситуація створює дефіцит, а дефіцит неминуче веде до подорожчання продукції.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики