Цензор.НЕТ

24.04.19 13:47

На сьогодні немає голосів навіть для того, щоб винести це питання на обговорення парламенту, - Ємець про збір підписів за відставку Парубія

На сьогодні немає голосів не тільки за відставку спікера ВР Андрія Парубія, але і для того, щоб винести це питання на розгляд у парламенті.

На сьогодні немає голосів навіть для того, щоб винести це питання на обговорення парламенту, - Ємець про збір підписів за відставку Парубія

Про це в коментарі журналістам сказав нардеп (НФ) Леонід Ємець, передає парламентський кореспондент Цензор.НЕТ

"На сьогодні немає голосів навіть для того, щоб винести це питання на обговорення парламенту. Знову-таки, в дієздатності парламенту прізвище спікера не має ніякого значення. Якщо немає спікера, то його функції виконує перший заступник. Повторюся, сьогодні немає навіть 150 голосів (для внесення питання про відставку на обговорення сесійної зали. - Ред.). Напевно, це потрібно оцінювати як політичну позицію конкретних депутатів", - заявив нардеп.

Також Ємець нагадав, що юридичних підстав для розпуску Верховної Ради немає. За його словами, з усіх передбачених законом причин розпуску Ради сьогодні можна говорити тільки про відсутність парламентської коаліції.

"Є Конституція і регламент. У регламенті немає жодної згадки про коаліцію депутатських фракцій, про процедуру її підтвердження і розпуску. В коаліційній угоді є пункт про те, що коаліція припиняє роботу, якщо в ній менше 226 осіб. Конституційний Суд розглядав питання про процедуру визнання відсутності коаліції і зазначив, що на сьогодні законодавчо це питання в достатній мірі не врегульовано і закликав парламент цю законодавчу дірку заповнити. На сьогодні Рада це питання не врегулювала. Тому сегодн я відсутня процедура, за якою можна сказати про відсутність коаліції", - пояснив він.

Як повідомлялося, 23 квітня народний депутат України з групи "Відродження" Валерій Писаренко ініціював збір підписів під проектом постанови про відкликання з посади голови Верховної Ради А.Парубія.

Того ж дня Апарат Верховної Ради України видав В.Писаренку підписні листи для збору підписів парламентаріїв за відкликання з посади спікера Верховної Ради А.Парубія.

Згідно з регламентом Верховної Ради, необхідно зібрати не менше 150 підписів нардепів для розгляду на пленарному засіданні питання про відкликання спікера з посади. Рішення про відставку потребує мінімум 226 голосів парламентаріїв.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики