Цензор.НЕТ

24.04.19 14:18

Україна вийшла ще з двох угод у рамках СНД

Україна вийшла з Угоди про забезпечення збереження міждержавних секретів і Угоди про створення загальної статистичної бази Економічного союзу.

Україна вийшла ще з двох угод у рамках СНД

Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі, інформує Цензор.НЕТ.

"24 квітня Кабінет Міністрів ухвалив ініційоване Мінекономрозвитку рішення щодо припинення дії Угоди про взаємне забезпечення збереження міждержавних секретів у галузі правової охорони винаходів та Угоди про методологічне співставлення і створення загальної статистичної бази Економічного союзу в рамках СНД", - йдеться в повідомленні.

У Мінекономрозвитку зазначили, що угода про взаємне забезпечення збереження міждержавних секретів у галузі правової охорони винаходів, підписана 4 червня 1999 року в Мінську, розроблена з метою забезпечити правову охорону секретних винаходів, що були створені у колишньому СРСР.

"На сьогодні правові відносини між державами-учасницями Угоди в цій сфері вже відсутні. Сама ж Угода є в цілому застарілою і не відповідає сучасному стану економічних відносин між країнами, що входять до СНД", - зауважили в Мінекономрозвитку.

Угода про методологічне зіставлення і створення загальної статистичної бази Економічного союзу CНД укладена 10 лютого 1995 року в Алмати з метою створення загальної статистичної бази, формування якої забезпечується на основі переліку показників для міждержавного обміну між країнами-учасниками СНД.

"Однак у сучасних реаліях ця Угода вже давно втратила своє практичне значення та не застосовується", - йдеться в повідомленні.

У Мінекономрозвитку зауважили, що вся необхідна і потенційно корисна статистична інформація, зокрема економічного характеру, в повному обсязі розміщена у відкритому доступі на офіційних веб-сайтах статистичних органів країн.

Відповідно до рішення Уряду України, Міністерство закордонних справ України у встановленому порядку повідомить Виконавчий комітет СНД про припинення для України дії зазначених угод.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України 17 квітня припинив для України дію угоди від 1995 року, спрямовану на зміцнення і розвиток співпраці між державами СНД у галузі стандартизації озброєння та військової техніки. А наприкінці січня уряд припинив дію трьох угод з економічного співробітництва в рамках Співдружності Незалежних Держав (СНД). Зокрема, було призупинено дію Угоди про міждержавний обмін економічною інформацією, Угоди про обмін інформацією в галузі зовнішньоекономічної діяльності та Угоди про співробітництво в галузі зовнішньоекономічної діяльності.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики