Цензор.НЕТ

24.04.19 14:44

КМІС провів опитування "про незалежність Галичини". СБУ відкрила кримінальну справу за ознаками сепаратизму. ДОКУМЕНТ

Управління Служби безпеки України у Львівській області проводить перевірку за фактом поширення в мережі інтернет провокаційного "опитування", в якому йдеться про "перспективи регіону" на кшталт "окремої незалежної держави" або "приєднання до іншої держави".

Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні прес-служби СБУ у Львівській області.

Відповідно до попередніх експертних висновків це "опитування" містить окремі ознаки складу злочину, передбаченого статтею 110 Кримінального кодексу України. Зокрема, публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до посягання на територіальну цілісність і недоторканість України.

Наразі СБУ вживає заходів для встановлення усіх причетних до організації цієї провокації та притягнення їх до відповідальності відповідно до чинного законодавства.

"З урахуванням набутого спецслужбою досвіду виявлення і блокування фактів діяльності російських спецслужб проти України, у т.ч. спрямованої на дестабілізацію суспільно-політичної ситуації в нашій державі, закликаємо мешканців регіону не піддаватисЯ на провокації та не сприяти публічному поширенню цього "опитування", яке є очевидним елементом ворожої пропаганди", - йдеться в повідомленні.

КМІС провів опитування про незалежність Галичини. СБУ відкрила кримінальну справу за ознаками сепаратизму 01

Як уточнює місцеве видання ZAXID.net із посиланням на прес-службу СБУ, Управління СБУ у Львівській області порушило кримінальну справу щодо опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) "Думки і погляди жителів Галичини: квітень-травень 2019". Як повідомили у відомстві, таке опитування є провокаційним і містить ознаки сепаратизму.

Представник УСБУ у Львівській області Олег Александров також підтвердив, що йдеться саме про опитування КМІС "Думки і погляди жителів Галичини: квітень-травень 2019", інформацію про яке днями почали поширювати користувачі соцмереж.

КМІС провів опитування про незалежність Галичини. СБУ відкрила кримінальну справу за ознаками сепаратизму 02
Фото: Zaxid.net

В опитуванні, зокрема, є питання "Якою ви бачите долю Галичини?" і варіанти відповіді: 1. У складі унітарної України в межах чинної Конституції; 2. У складі унітарної децентралізованої України, де області та місцеве самоврядування отримують широкі повноваження і більшу бюджетну самостійність; 3. Галичина має стати суб'єктом федерації у складі федеративної України; 4. Галичина має стати окремою незалежною державою, включно зі Львівською, Івано-Франківською та Тернопільською областями; 5. Галичина має приєднатися до Польщі.

У свою чергу, генеральний директор КМІС Володимир Паніотто підтвердив виданню, що це опитування проводив саме КМІС і воно мало на меті, навпаки, виявити ознаки сепаратизму в Галичині.

"Це опитування ми проводили на замовлення тижневика "Дзеркало тижня". Воно, навпаки, мало на меті виявити прояви сепаратизму, якщо такі є у Львівській, Івано-Франківській і Тернопільській областях. Тим паче, ми не поширювали його в інтернеті, а лише наші інтерв'юери особисто опитували людей, а вже вони його фотографували і публікували в мережі", - пояснив Паніотто.

За його словами, у 2014 році КМІС вже проводив подібне опитування на замовлення "Дзеркала тижня". На його основі тижневик опублікував матеріал під назвою "Пісня про батьківщину. Слова народні".

Варто зауважити, що українські соціологи регулярно проводять заміри рівня підтримки сепаратизму або автономії окремих регіонів України. Наприклад, соціологічна група "Рейтинг" проводила такі загальнонаціональні опитування в серпні 2012 року і в березні 2014 року, схоже опитування проводив Центр Разумкова в травні 2015 року.

КМІС провів опитування про незалежність Галичини. СБУ відкрила кримінальну справу за ознаками сепаратизму 03

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики