Цензор.НЕТ

24.04.19 17:00

Рішення Путіна про видачу паспортів РФ на окупованій частині Донбасу - грубе порушення мінських домовленостей, - Ірина Геращенко

Перший віце-спікер ВР Ірина Геращенко заявила про те, що ініціатива В.Путіна про видачу паспортів РФ на окупованому Донбасі грубо порушує мінські домовленості.

Рішення Путіна про видачу паспортів РФ на окупованій частині Донбасу - грубе порушення мінських домовленостей, - Ірина Геращенко

Як передає Цензор.НЕТ, про це вона написала в Фейсбуці.

Геращенко зазначила: "Рішення Путіна про видачу російських паспортів громадянам, що проживають на окупованих територіях, - це грубе порушення мінських угод, згідно з якими ОРДЛО - це Україна. Це спроба повзучої легітимізації псевдореспублік з боку Кремля, продовження російського сценарію створення замороженого конфлікту на Донбасі. За українським законом подвійне громадянство заборонене, й своїм нарочитим, брутальним рішенням Путін демонструє, що він не вважає окуповані території частиною суверенної України.

Чому Путін зробив це саме зараз? Ми попереджали: він чекає послаблення української влади. Він завжди користується моментами невизначеності і перехідного періоду, аби встромити ще один ніж у спину України.

Це рішення російського президента потребує негайної реакції наших міжнародних партнерів, засудження з боку нормандського формату і твердої вимоги негайного його скасування. Це рішення потребує посилення санкцій проти РФ, яка не робить жодного кроку для вирішення війни на Донбасі, навпаки, заморожує цей конфлікт, аби він надовго був раною на тілі України.

Сьогодні в Мінську, до речі, відбуваються ТКГ і робочі групи. Важко, бо росіяни вже користуються перехідним періодом невизначеності в Україні і сподіваються на серйозне послаблення української, жорсткої до сьогодні, позиції. На ТКГ представники України жорстко засудили ці односторонні дії РФ щодо незаконної видачі паспортів громадянам з окупованих українських територій, як такі, котрі повністю суперечать нормам міжнародного права, мінських угодам і всім домовленостям нормандського формату.

На жаль, збуваються найгірші прогнози - РФ починає наступ, поки що на дипломатичному фронті. Ми будемо цьому протистояти".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики