Цензор.НЕТ

24.04.19 19:02

Росія в Мінську відмовилася обговорювати звільнення заручників до закінчення судилища над полоненими моряками, - Ірина Геращенко

Представник Києва на переговорах в Мінську Донбасом Ірина Геращенко заявила, що РФ відмовляється обговорювати обмін полоненими, поки не завершиться суд над українськими моряками.

Росія в Мінську відмовилася обговорювати звільнення заручників до закінчення судилища над полоненими моряками, - Ірина Геращенко

Як передає Цензор.НЕТ, про це вона написала в Фейсбуці.

Геращенко зазначила: "Тривожні новини з Мінська, де сьогодні проходять ТКГ і робочі групи. Українська сторона жорстко засудила рішення Путіна про видачу російських паспортів жителям окупованих територій ОРДЛО. Ми розцінюємо це рішення як одноосібне порушення з боку РФ мінських угод, домовленостей в нормандському форматі і норм міжнародного права, як спробу Кремля легітимізації псевдореспублік.

Друге - вчергове зірвано пропозицію України і ОБСЄ ввести режим тиші, Великоднєперемир’я на Донбасі з 26 квітня. Ця пропозиція вкотре не знайшла підтримки у представників РФ і ОРДЛО. Україна сповідує негайне введення режиму тиші на Донбасі, РФ категорично відмовляється брати відповідальність за дотримання режиму тиші окупаційними військами і своїми маріонетками.

Третє - особлива тема: звільнення політв‘язнів, заручників, військовополонених. Є.Марчук прямо звернувся до представника РФ Б.Гризлова з проханням негайного звільнення утримуваних, зокрема, моряків. Вибори закінчилися - й варто РФ припинити шантажувати Україну заручниками і розблокувати їх звільнення. На що отримали таку відповідь: до закінчення судилищ над моряками не може бути ніяких звільнень. Також не отримали відповіді на вимогу припинити знущання над військовополоненими моряками і відмовитися від психологічних експертиз, які є тортурами. РФ демонструє неготовність до компромісів, навпаки, - поки що чітко прослідковується курс на замороження конфлікту".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики