Цензор.НЕТ

24.04.19 20:04

Глави МЗС Литви і Латвії засудили рішення Путіна про видачу паспортів РФ жителям ОРДЛО

Глави міністерств закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс і Едгар Рінкевичс Латвії засудили рішення президента Росії Володимира Путіна про спрощене отримання жителями ОРДЛО російських паспортів.

Глави МЗС Литви і Латвії засудили рішення Путіна про видачу паспортів РФ жителям ОРДЛО

Як повідомляє Цензор.НЕТ, міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс у своєму Twitter провів паралелі з аналогічними процесами, що відбувалися раніше в окупованих регіонах Грузії.

"Росія застосовує "найкращі практики", перевірені в грузинських Абхазії і Південній Осетії. Це закінчилося окупацією 20% території Грузії. Це також проявляється у вигляді лабораторії кричущих порушень міжнародного права і введенням нового терміну - "паспортизація", поряд з "бордеризацією". Сумно", - написав Лінкявічюс.

Глава МЗС Латвії Едгар Рінкевичс, у свою чергу, виступив у Twitter із засудженням такого рішення російської влади.

"Я засуджую рішення Росії спростити процедуру отримання російського громадянства для жителів східної частини України, контрольованої підтримуваними РФ силами, цей крок ще більше порушує територіальну цілісність України і зусилля щодо імплементації Мінських угод", - написав Рінкевичс.

24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощений режим видачі російського громадянства жителям так званих "ДНР" і "ЛНР".

Глава МЗС України Павло Клімкін назвав рішення РФ щодо спрощення видачі паспортів населенню "Л/ДНР" новим етапом окупації Донбасу.

Україна закликала ЄС відреагувати на запровадження Путіним спрощення в отриманні жителями ОРДЛО російських паспортів.

Україна також вже звернулася до Ради безпеки ООН у зв'язку з введенням президентом РФ Володимиром Путіним спрощеного порядку прийому в російське громадянство мешканців окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО).

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики